.
..

......ANIMALS... STAŇULE...OTHERS


.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Únor 2014

Dětství našich rodičů bylo stejné jako to naše, jen s jedním rozdílem - bez dnešní technologie

5. února 2014 v 9:45 | S.
Uvědomme si jednu věc. Před dobou internetu lidé prožívali svě dětství (ano, začátek zní trochu jako obvyklé poučování o závislácké mládeži, ale vlastně tomu tak není) venku, četli, a vlastně žili stejně jako všechny ostatní generace. Rozdíl je v tom, že a technika se neustále mění, a to čím dál rychleji a čím dál radikálněji ovlivňuje naše životy. Uvědomme si, že v dobách bez internetu si lidé psali deníky, stejně jako dnes, a že si také od 19. století běžně pořizovali fotografie, stejně jako dnes. Vypusťme na chvíli fakt, že vyvolávaná fotka a fotka na tableu či "ajfounu" je něco úplně jiného. Tady jde o princip.
K čemu směřuji? Po půl roce jsem opět zabrouzdala na svůj starý blog (ano, myslím tento) a neubránila se prohlídce staršch příspěvků, třeba z doby, kdy mi bylo 10 let (!) a pohltily mne rozpaky. Nastávají tu totiž zároveň dva problémy: První, ten zdánlivě nejtrapnější, je obsah článků a fotky, zjednodušeně to, že se za své staré já stydím. Druhý je ten, že navzdory svému studu si nemůžu dovolit nic mazat - je to část mého dětství.
Abych to dala dohromady - Za starých časů lidé prožívali mládí ruku v ruce a později se ke svým vzpomínkám vraceli rádi, přeci k těm, které si rádi pamatovali. Dneska jsou vzpomínky a myšlenkové pochody DĚTÍ (!) zaznamenány navždy v internetové síti, a to i ty, které by normální člověk zapomněl, protože by vyspěl. Dneska nás straší naše dětské představy, naivní rozhodnutí a nevysvětlitelné výbuchy nálad ve formě článků na internetových "blogíscích".
Před pár hodinami jsem se rozhodla obnovit tento svůj blog, trošku ho nastavit svým aktuálním myšlenkám, zájmům, problémům i radostem. Myslela jsem si, že bych ho mohla použít jako pomocníka pro mou přehnanou organizovanost, že bych sem mohla přidávat své výtvory a mhola bych mít lepší přehled sama o sobě. Potom mi došlo, že Já, téměř sedmnáctileté, a Já, desetileté, by si příliš nerozuměly. A mít společný blog - no, raději ne!