.
..

......ANIMALS... STAŇULE...OTHERS


.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Říjen 2008

Robinův mladší brácha

19. října 2008 v 20:00 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Spolu s Robinem u nás žije jeho mladší bráška, jeho jméno je Sobík. Mají se moc rádi a Robin se o Sobíka moc dobře stará, protože Sobík je ještě malej. Jinak, sou to báchové jaksepatří, i jejich barva srsti je stejná, a dokonce i jejich přitroublý výrazy sou si podobný. Mno, posuďte sami, kromě tří černých sestřiček má Robin i plavýho brášku:


STOP tomu! Ikdyž to vlastně nejde...

19. října 2008 v 19:58 | *Staňule for ♥Robin* |  Moje kecíky
Byli sme na nákupu. došli sme k rybám, co ale vídám skoro vždycky, ale stejně je to hrozný - v dvoumetrovym akvárku asi sto ryb mačkajících se do jednoho rohu, aby se snažily nějak dostat ven, hrůza, začla jsme si to fotit, abych vám to ukázala, a ta ženská z pokladny na mě čuměla, jak na blba. Jo, možná fakt na blba, já měla sto chutí jí dát přes držku a říct jí něco jako: "Co na mě tak čumíte? nikdy ste neviděla nasranýho člověka, jak lituje ty vaše zvířata? " nebo něco takovýho, samozřejmně jí tykat, bez vší úcty!!! svině jedna, ženská na ty ryby koukala, jako by jim to utrpení přála. Jasně, je to lidská každodenní strava, ale takhle malý akvárko, nebo co to mělo bejt, ať si aspoň užijou posledního života! mírto toho se ani jedna ryba nemůže hnout a jenom ČEKÁ až jí zabijou! byly tam dvě akvárka, a pod každym z nich byl dokonce nechutnej kanálek, kde byly zbytky ryb, třeba šupiny, tak sem se tam natáhla a jednu si vzala, tak ženská na mě furt čuměla. schovala sem si mobil do kapsy a soupeřně se na ní při odchodu zadívala. Super, ona uhla pohledem! ta byla nesympatická!

tohle bych nejradši nějak zakázala, ale nejde to:

Tma jako v pytli a návrat k první překážce

19. října 2008 v 19:08 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Před chvilkou jsem se vrátila z venčení a vrhla se zabrat jeden z počítačů, abych vám sem dala pár článečků.

Byli jsme s Robinem takhle po tmě na kopci, kam jsme chtěli jít cvičit na ty prolejzky, ale seděly tam nějaký holky tak sme se na to vyprdli, obešli jsme kopec a stavili se jen u naší úplně první překážky, u toho betonovýho kruhu, fotky viz. TADY. Dnešní fotky nemám, chápejte, po tmě by taky bylo prdlajz vidět. tak zatim zdarec, mám ještě plno práce se vám s něčím svěřit...

2. Video - Já a Robin

18. října 2008 v 10:31 | *Staňule for ♥Robin* |  Naše videa
Další supr povedený videjko, je 2., ale dělala jsme ho dív než to první :-) Toto video je z fotek, snad se vámbude lívit :-)

MNĚ TEDA JO!


1. Video - cvičení s Robinem je radost

17. října 2008 v 22:45 | *Staňule for Robin* |  Naše videa
tohle je moje první videooo!!! supeer! trvalo mi hrozně dlouho než sem ho dala na youtube, ale povedlo se! právě teď! :-D Toto video je založené na tom, jak s Robinkem cvičíme.


SUPEEER! ↓


Diplomek s Robinem od Adussky

17. října 2008 v 22:02 | *Staňule for ♥Robin* |  Od SB
Toto je diplomek od mojeho nového SBéčka Adussky, díky!! (Diplomek je dokonce s našim pejskem Robinem) !4. Design - Robin myslí v trávě

17. října 2008 v 13:32 | *Staňule for ♥Robin* |  Designy
Mno, nejsem z tohodle designu nadšená, ale líbí se mi. Mno, proto tu bylo takovou chvilku. hlasuj dole.


↓KLIK↓"Falešná" návštěva klubu Stodůlky

16. října 2008 v 20:39 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Vydali jsme se s mámou a s Robinem navštívit agility klub ve Stodůlkách. mno, první přišla jízda aoutobusem, teda i Robinovo první, takže tam robin prostě nechtěl. mno, řidič vypadal, že by se nejradši rozjel a nenechal by se takhle zdržovat, proto sem si schválně stoupla do dveří aby nemoh zavřít :-b Pak sme tam Robina nějak nalákali, celej se třás, nojo, zvykne si :-D

v autobusu:
následovala konečná: ale co to? jaká zase konečná sakra? (né naše úča na matiku :-D)tak sme prostě vystoupili na butovicích, robin skákal radostí že je venku, a počkali sme na 164 autobus - přejeli sme. no, prostě sme tam dojeli bláblá blá to je nadlouho bolí mě ruce. šli jsme pokamenný cestičce podél zelené trávy (ne asi modré:-D) pak podél hnusný zaprášenýsilnice, po který projelo auto a byli sme celý mokrý, njn, deštivý počasí, jestlipak na tom cvičáku vůbec někdo bude??? šli sme dál, minuli sme nějakou hospodu u prasete, teda u sovy co to kecám, a zahnuli doleva k modrýmu plotu, kde opodál stála nějaká kadibudka, pustili sme Robina z vodítka, a když smepřišli blíž, ukázalo se že ta kadibudka má výběh s pár překážkami, a na plotě je napsáno "kynologický klub stodůlky" nebo tak nějak. mno, a bylo zamčeno, jůůů sláva!! asi padesát stanic s odmlouvajícím psem a ještěktomu zbytečně? to mam radost :-D šli sme podél zamčených vrat nebo co a šli a šli a došli k bahnitý cestě, kde se Robin okamžitě s plnou radostí vyválel. a jak jinak, je to přece kříženec klokana, prasete a krávy, ne? žere tráv a podle toho co dokáže sníst, má čtyři žaludky. mno, nechaly sme to a házely mu míček, bylo tam něco betonovýho přesco sme s Robkem skákali (místo cvičáku, mno dobrý no :-D) tady fotkaaa:
Pak sme šli zase zpátky, stavily smese na malinovku v tý hnusný hospodě, seděly tam prastarý dědci (zas tak starý ne) a asi půl hodiny se bavili o tom, jak se ten jeden dědek přeřek a vyslovil nějakej blbej blábol, hahaha, to bylo strašně vtipný (ironie)


Jo, málem sem zapomněla, to je Robinův obtisk v tý hospodě (restauraci nevim co to mělo bejt) po tom, co se vyválel v blátě.

Pak sme Robina zas nějak podivně narvaly do autobusu nazpátek, kde sme ses mámou celou dobu bavily, jakej udělam design na mikuláše, vánoce a silvestra, mno, svou představu mám lidičky, to mám! a bude to cool!!!

Není Robin jako Robin

16. října 2008 v 20:38 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Jaká je robin rasa psa? žádná, sice je oficiálně zapsanej jako labradorskej retrívr, ale je to jinak. chcete vědět, co to je za záhadu? čtěte dál!

Robinova chuť k jídlu když někdo vaří je nenormální :-D ↓


Robin je všežravý kříženec klokana, protože když ježí na zádech, má uši jak klokan, a taky jako klokan podivuhodně poskakuje když se rozdovádí. Potom je kříženec prasete, protože sežere všechno a milujestrašně nechutnývěci. teď newim jaký třeba válení v bahněpod. (kdybych byla pes dělala bych to taky:-D). A nakonec nejpravděpodobněji je Robin kříženec Krávy, granule mu moc nechutnaj, taky se jich nažere, ale radši se napase travičky jako kráva, a podle toho, co všechno je schopnej sežrat, aniž by měl plnej žaludek, má čtyři žaludky, jako kráva. :-D toto jsou tři zvířata, kterými je Robin křížený. (samozřejmně že sem si tovymyslela,abyste si nemysleli, že náš pes je zrůda :-D ale ty důvody jsou pravdivý :-)

Čawes lidi**

15. října 2008 v 14:43 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník

Mno, nwm o čem psát, prostě sem tak zabloudila v těch zasr. dokumentech a narazila sem na zuhe fotku, kterou sem s Robkem fotila někdy před tejdnem. mnozas tak dlouho to neni. Jinak, dneska mam 1 z občanky, ale vlastně byl ten den na prd. Ani newim jestli se vůbec stavim venku s Robinem, nějak se mi do toho nechce a je tu eště brácha, ne? :-D tak zatim čus,


SB i návštěvníci.


Koňské sporty

15. října 2008 v 14:41 | *Staňule for ♥Robin*3. Design - Robin v poušti

14. října 2008 v 18:24 | *Staňule for ♥Robin* |  Designy
mně se teda dost lbí, a co vám?? ↓KLIK↓


Hrůza ale radost

14. října 2008 v 17:19 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Tak dneska to bylo...no, žádný, nevim jak to říct, Robík byl celej nadšenej že de ven, já se ho snažila vyfotit( pro nový záhlaví) s míčkem v puse, ale furt ho pouštěl(jestli máte někdo návrh jak tomu předcházet tak se ozvěte!!). Jinak se pak byla už dost nasr... a vždycky sem mu malou vlepila, když to pustil, a řekla NE! aby to konečně pochopil!!!!!no, do toho asi dvacet telefonátů, takže chápete, OUT! (ale Robina to na začátku celkem dost bavilo, ale potom už sme se na to pohla vkování pak vyprdli, oba sme byli znuděný)...

Historie Robího spánku

12. října 2008 v 8:52 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
No, posuďte sami, mrtvej? jo. ten jestli se vzbudí, asi se leknu x-D Ale ne, dneska se mu sen nezdál. jak to vím? v poho, když se totiž Robinovi zdá sen, buď kňučí ze spaní neboze spaní hrabe nožkama, že to vypadá, jako by běhal(ve snu) Mno, takhle prostě vypadá "mrtvej" pes :-D

A sorry za tu kvalitu, je to focený mobilem a nebylo světlo :-)

Tak se zas ozývám

11. října 2008 v 17:22 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Včera sem tak nějak neměla čas napsat. Sorry, snad to pochopíte. Včerejší venčení bylo divný, Chtěli sme s Robinem jít zase na ty prolejzačky kde už lecos umí a trénovat tam, ale lezli tam nějaký smradi tak sme se na to vyprdli. Párkrát sme si obešli louku a šli sme domů,... mno co už.Video 1 - Agility

11. října 2008 v 15:44 | *Staňule for ♥Robin* |  Psí videa
Moc hezký videjko :-) Doufám že to tak bude i s Robinkem :-)


Co je to dogfrisbee?

11. října 2008 v 15:31 | *Staňule for ♥Robin* |  Dogfrisbee
Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem třeba k agility. Pes se při ní procvičuje v obratnosti a rychlosti a také v aportování.
V zahraničí se pořádají už i různé soutěže. U nás se zatím s touto hrou setkáváme v podobě poutavých ukázek pro diváky na výstavách a jiných sportovních akcích.

Je to skvělá hra - hlavně pro majitele temperamentních a hravých psů. Pes při chytání disku provádí různé výskoky a krkolomné obraty. Proto bychom měli i při této zdánlivě nenáročné hře zvážit jeho fyzické možnosti. U mladých psů, hlavně velkých plemen, bychom měli počkat s intenzivním tréninkem až bude ukončený vývoj jeho pohybového aparátu. Staršímu zdravému psovi tato hra jen prospěje.

Disk - můžeme koupit téměř v každém větším obchodě s potřebami a krmením pro psy. Vyrábí se plastové nebo z pevné látky (ze které se šijí batohy) v pěkných pestrých barvách, různých tvarů i velikostí. Psi mají raději disky látkové. I když mají menší životnost, zvlášť opatrnějším psům se lépe chytají bez rizika zranění. Plastové jsou vhodné pro tvrdší nebo už dobře trénované psy. U tohoto druhu disku musíme dávat pozor, abychom psa hlavně v začátcích tréninku nezranili a tím ho od další hry neodradili. Poškozený disk bychom měli včas vyměnit za nový, protože při hodu už nedrží předpokládaný směr a mohl by ohrozit psa i psovoda.

Disky, které se prodávají ve sportovních potřebách, nejsou pro hru se psem vhodné. Zpravidla jsou vyrobené z méně pevného a odolného materiálu než talíře pro psy. Pokud by je rozkousli, mohli by jejich úlomky i spolknout a zranit se. Nikdy také nenecháváme psovi disk na hraní bez dozoru psovoda.

Výcvik - vždy trénujeme na rovné, nejlépe travnaté ploše. Podklad by neměl klouzat, alespoň ne v začátcích výcviku. V okolí by neměly být stromy nebo větší předměty, o které by se v zápalu hry pes mohl zranit. Také by to mělo být dále od rušných silnic, kde jezdí auta. Ideální je zahrada, louka, volné hřiště nebo nefrekventované parkoviště. Měkký - tedy travnatý podklad je při tréninku optimální.
Psa nejdříve s diskem musíme seznámit. Podáváme mu v něm pamlsky nebo jiné krmení. Později si s diskem pohazujeme a pak mu ho zkusíme nabídnout. Pokud zná pes povel - vezmi, je to snadnější, ale každý pes, který rád aportuje po disku rád chňapne. Můžeme mu ho na kratší vzdálenosti i házet, ale pozor, aby se nenaučil disk pouze aportovat - tedy nosit ze země. Snadné je, když pes zná povel - chyť - při hře s balónkem, pak stačí vyměnit míček za disk a máme vyhráno.
Když už pes bere disk rád do tlamy, zkusíme se s ním o něj lehce přetahovat. Pokud se o něj i dále zajímá, můžeme mu ho z krátké vzdálenosti (asi 2 metry) lehce hodit. Později vzdálenost prodlužujeme. Pes se ale většinou snaží chytit disk přímo u nás, proto budeme potřebovat pomocníka, který psa v požadované vzdálenosti od nás přidrží. Můžeme i využít povely ze základního výcviku - stůj - nebo - čekej a tak udržet psa v potřebné vzdálenosti od nás i bez pomocníka. Časem, při opakovaném tréninku pes už pozná, že si má trochu "nadběhnout". Jakmile začne s chutí disk chytat - většinou výskokem, ze země nebo přímo z rozběhu, můžeme disk házet různým směrem i pod různým úhlem. Je zbytečné ho házet příliš vysoko, psovi se špatně chytá a o hru pak ztrácí zájem.

Co je dog dancing (tanec se psem)?

11. října 2008 v 15:30 | *Staňule for ♥Robin* |  Tanec se psem
Všechny cviky můžeme podle vlastní fantazie obměňovat nebo vymyslet nové nápaditější. Vždy nesmíme zapomenout na naši i psovu bezpečnost. Některé manipulace se psem jsou zakázané a mohou být důvodem k diskvalifikaci při závodech. Je to například zvedání psa do náruče nebo za tlapky. Další omezení a podmínky jsou uvedené v soutěžním řádu klubu tance se psem.

Závody. Soutěže se pořádají podle soutěžního řádu a pravidel stanovené Klubem tance se psem České republiky. Ten také zajišťuje i rozhodčí. Soutěže mohou mít různou úroveň - místní, krajské, mistrovství České republiky, mezinárodní mistrovství, mistrovství Evropy nebo mistrovství světa.
S ohledem na počasí se konají převážně v halách, kulturních místnostech apod. Závodní plochou je pak koberec, proto bychom měli psa, pokud na něj není zvyklý, na tento povrch včas navykat.
Před každým závodem bychom měli znát soutěžní řád a podmínky soutěže, na kterou se chceme přihlásit. Může být organizován v různém stylu (heelwork nebo free style) a podle toho pak do naší soutěžní sestavy zařadíme odpovídající cviky. Většinou se konají ve stylu free style. KTP ČR stanovil základní povinné prvky, které musí každá soutěžní sestava obsahovat - otočka, chůze u nohy, obíhání, couvání a tanec na dálku. Cviky musí být alespoň čtyři z těchto pěti, ostatní prvky si určuje psovod sám. Výkony posuzuje vždy tří členná porota.
Vyhlášené bývají kategorie - dětská, mládež, dospělí, začátečníci - děti i dospělí, skupiny zdravotně postižených apod. - záleží na možnostech organizátora. Než se však přihlásíme, měli bychom nějaké závody zhlédnout jako diváci

Co je to flyball?

11. října 2008 v 15:29 | *Staňule for ♥Robin* |  Flyball
Flyball vznikl v 70. letech v Kalifornii. Brzy si získal popularitu po celé Americe, hlavně u majitelů temperamentních a hravých pejsků, protože pro psovody nebyl fyzicky náročný. K nám se dostal přes Velkou Británii, Belgii a Holandsko. Nadšenci, kteří viděli ukázky této zábavné sportovní hry na zahraničních výstavách, si první vrhací strojky vyrobili sami a začali na nich se svými psy trénovat. Později nechala firma vyrábějící krmení pro psy vyrobit dvě kompletní sady pro flyball a zapálení pejskaři pro tento sport ho mohli začít propagovat na větších výstavách a při různých akcích.

Této hře se mohou věnovat všechny kategorie pejskařů i ti, kteří nemají žádnou fyzickou kondici. Sportuje hlavně pes. Nezáleží na plemeni ani na velikosti, ale menší plemena mají pro svoji pohyblivost na závodech přece jen větší šance než například plemena obří. Důležitý je zdravotní stav psa, dobrá ovladatelnost, rychlost, chuť hrát si a zájem o aport. Pokud bychom se chtěli věnovat závodům, pak by náš pes neměl být agresivní a ani příliš bázlivý. Při závodech mezi sebou soupeří dvě družstva, každé má čtyři psovody a čtyři psy, takže pes se může dostat do kontaktu s cizími psy i lidmi, proto by neměl být nesnášenlivý.

Sportovní náčiní - k flyballu potřebujeme odpalovací box, tenisové míčky a čtyři stejné skokové překážky. Pro nácvik i závody je potřebné nízké ohrazení parkurů. Box i překážky mohou mít různý vzhled, ale maximální míry jsou pevně stanovené. Celou sadu - tedy míčkový strojek (neboli odpalovací box) i překážky si můžeme vyrobit sami nebo si ji nechat vyrobit. Případně přímo koupit u firmy, která se zabývá výrobou překážek například pro agility.

Výcvik bychom měli začít na některém cvičišti, kde se této hře věnují. Většinou to bývají cvičiště agility. Vyvarujeme se tak zbytečných chyb, které bychom pak pracně a dlouho museli napravovat. Tato hra se zdá na první pohled sice jednoduchá, ale pes při ní vykonává několik cviků (přeskok překážek, odpálení míčku, jeho chycení a rychlé aportování), které musí bezchybně zvládnout, aby se pak mohl zdokonalovat pouze v rychlosti. Můžeme se také přihlásit na tábor nebo víkend s agility, kde se bude vyučovat i tato hra. Některé kluby se této hře věnují i na samostatných víkendech. Nacvičovat flyball můžeme také sami, ale nejdříve bychom měli nasbírat co nejvíce zkušeností z kurzů, ze závodů a akcí kde jsme se s tímto sportem mohli přímo setkat. Domluvit si můžeme i "hostování" na některém cvičišti, kde se flyballu věnují. Takto můžeme strávit alespoň pár hodin nácviku této hry pod dozorem již zkušených cvičitelů.


Psí sporty

11. října 2008 v 13:57 | *Staňule for ♥Robin*


Trichofycie

11. října 2008 v 13:34 | *Staňule for ♥Robin* |  psí nemoci

Trichofycie

Trichofycie je kožní infekce, kterou často způsobují běžné plísně. Infekce zaútočí hlavně tehdy, když je imunitní systém oslaben stresem nebo vyčerpáním.Trichofycie je zákeřné onemocnění a vyžaduje buď vyšetření srsti v ultrafialovém světle, nebo kultivaci plísní z napadených chlupů. Léčí se ústním podáváním léků, nebo léky nanášenými na kůži. Je třeba dát pozor, aby se onemocnění nepřeneslo na člověka.

Co dělat

Při zpozorování parazitů na kůži psa, použijte některý ze sprejů, zásypů nebo koupelí proti parazitům. Koupíte je ve speciálních obchodech, drogérii nebo vám je předepíše veterinář. Nechte raději vždy posoudit onemocnění kůže odborníkovi.

Léčení

Při léčení všech parazitárních onemocnění se řiďte návodem uvedeným na lécích. Pamatujte také na to, že blechy a jejich vajíčka jsou nejen v srsti zvířat, ale také v okolí. Přípravkem proti blechám ošetřujte také košíky, pokrývky apod.

Epilepsie

11. října 2008 v 13:33 | *Staňule for ♥Robin* |  psí nemoci
Epilepsie u psa-co to je?

Epilepsie je onemocnění nervového systému, přesněji tedy jde o funkční poruchu mozku.Vliv dědičnosti není zatím zcela u epilepsie prozkoumán, přesto existují plemena psů, která touto poruchou trpí častěji. Mezi tyto plemena patří například pudl, německý ovčák a jezevčík.
Příznaky epilepsie - jak poznat, že má náš pes epilepsii?

Hlavním příznakem epilepsie jsou křeče, které vznikají nadměrným drážděním nervových buněk způsobených nadměrnými elektrickými výboji. Stavy, které vypadají jako epilepsie mohou mít i úplně jiné příčiny - mimo mozek psa. Například při metabolických onemocněních, kdy nefungují játra nebo ledviny, při náhlém nedostatku některých živin v krvi a při otravách.
3 základní formy epilepsie
Idiopatická epilepsie- je epilepsií v pravém slova smyslu, kdy záchvaty jsou způsobené nám neznámou příčinou a vycházejí z centrální nervové soustavy (mozku)
Získaná epilepsie- jedná se o epilepsii, která je způsobena konkrétní příčinou, jako jsou např.nádory mozku, úrazy hlavy, cévně - mozkové příhody atd.
Epileptiformní záchvaty- jsou stavy, které nemají svůj původ primárně v mozku, ale jsou způsobené metabolickými, případně toxickými vlivy, které vznikají např. při poruchách jater, ledvin atd.

Léčba epilepsie-rady,jak na to

Pokud jste u svého psa rozpoznali výše uvedené symptomy je nezbytně nutné navštívit veterinárního lékaře, který, pokud je to možné, stanoví co nejpřesnější diagnózu a následnou terapii (léčbu). Úspěch případné léčby je velmi závislý na vyvolávající příčině. K léčbě se používají také různé druhy prášků, které mírní a nebo zaké zabraňují dalším epileptickým záchvatům.

Zácpa

11. října 2008 v 13:32 | *Staňule for ♥Robin* |  psí nemoci

Zácpa

Zácpa může souviset se špatnou stravou, která obsahuje příliš mnoho rozdrcených kostí (ty ucpávají střeva), nebo střeva můžou ucpat i cizí tělesa. Zácpa může souviset také s věkem.

Co dělat

Zvířatům se zácpou dejte 10 až 40 ml minerálního oleje. Pokud víte, že e jedná jen o přejezení psa - můžete mu podat klystýr vlažnou vodou.

Me and Horses

11. října 2008 v 13:32 | *Staňule for ♥Robin* |  psí nemoci
Pejsek je nemocný...

11. října 2008 v 13:31 | *Staňule for ♥Robin* |  psí nemoci
PRAHA - Chcete si pořídit psa? Je to radost, ale i starost. Přemýšleli jste o tom, že může třeba onemocnět? Jak zacházet se psem, který má trvalé zdravotní poškození? Který třeba oslepne nebo ohluchne?

Jaká jsou nejčastější onemocnění psů?
Nejčastěji se vyskytují onemocnění způsobená parazity. Každý pes by měl alespoň jednou ročně jít na odčervovací kúru. Co se týká klíšťat, i pes může onemocnět lymskou boreliózou. Protože se psovi netvoří nápadná červená skvrna, páníček si nemusí ničeho všimnout. Asi po třech měsících ale začne kulhat, to se nemoc rozšířila na nervovou soustavu. Prevencí je očkování proti borelióze a prostředky odpuzujících hmyz.

Co dělat,když má můj pes na kloubech lysiny?
Zamezit jejich rozšíření. Pomohou i měkké podložky. Několikrát denně natírejte postižená místa mléčným tukem nebo vazelínou. Lysá místa na těle mohou být způsobena parazity, hormonálními poruchami či záněty. Raději proto zajděte za veterinářem.

Psovi páchne z tlamy.
U mladých zvířat do šesti měsíců to může být způsobeno krvácením při výměně zubů. Vyplachujte štěněti tlamu heřmánkovým čajem. Starším psům čistěte zuby psí zubní pastou. Koupíte ji ve zverimexech či u veterináře. Žvýkání kostí podporuje tvorbu slin, mizí po něm i zápach.

Je pro psa dostatečná granulovitá strava?
Psi nesmí čokoládu, vinné hrozny, koláče, dorty a sušenky. Strava bohatá na cukr může způsobit cukrovku a oslepnutí. Nekrmte psy ani syrovým vepřovým a drůbežím masem, mohli by onemocnět třeba slintavkou, kulhavkou či salmonelózou. Naopak syrové hovězí a skopové se doporučuje. Suchá strava je ale úplně postačující a vyvážená. Navíc omezuje tvorbu zubního kamene.

Co mám dělat pro to,aby se můj pes cítil dobře?
Věnujte se mu intenzivně alespoň tři hodiny denně. Choďte na procházky, hrajte si, provádějte u něj hygienu a často ho hlaďte.

Jak se mám chovat k postiženému psovi?
Nelitujte ho a chovejte se k němu jako dosud.

A co když pes ochrne?
Pokud mu byla amputována končetina, není to takový problém. Pes je víceméně schopný žít jako dosud. To platí i pro psy s kyčelní dysplazií. Jen ze schodů je raději sneste nebo kupte pomocný postroj.

Co když pes oslepne?
Většina psů se s tím poměrně dobře vyrovná. Rychle si na handicap zvyknou. Občas sice do něčeho narazí, ale jinak dokážou tento chybějící smysl vyrovnat sluchem, čichem nebo »hmatem«.

Když pes ohluchne?
I ztráta sluchu neznamená pro psy výraznější problém. Vy, jako jeho páníček, se ale musíte naučit udělovat povely rukou. Psí pozornost si můžete získat pomocí speciální trubky, kterou používají myslivci. I přes hluchotu totiž psi dokáží některé zvuky vnímat. Podle okolností by mohl pomoci druhý pes, podle kterého by se ten hluchý mohl orientovat.

Platí nějaké obecné pravidlo,když pes ztratí některý ze svých smyslů?
Ano. Psi, trpící ztrátou některého smyslu, potřebují více klidu. Přemístěte proto jejich pelíšek z průchozích míst někam do klidného kouta. Přibližujte se k němu opatrně, nesmíte ho vylekat.

Vnímají psi bolest jinak než člověk?
Trpí stejně, ale jako ostatní zvířata bolest instinktivně skrývají. V přírodě to je totiž pro okolí signál, že jsou zranitelnější, a mohou být pak napadeni jiným zvířetem. Neléčená bolest působí obrovský stres a může vést k dalším zdravotním problémům (nemoci srdce, žaludeční vředy, zhoršená funkce ledvin, oslabení imunity...). Psi se pak ve snaze vyhnout situacím, které jim působí bolest, stávají často agresivní.
Typickými projevy bolesti psů jsou:
- změna chování
- štěkání a kňučení
- neklid, agresivita či naopak apatie.

Jak začít s agility?

11. října 2008 v 13:19 | *Staňule for ♥Robin* |  Agility
Ahojky, lidičky, upozorňuju že tento článek je od Lowáagi.


Jak začít s Agility?
To si asi řekne každý člověk co chce Agility provozovat se svým čtyřnohým miláčkem!... Agility se dá běhat prakticka s jakýmkolivpsem ale, jsou plemena př: Border kolie... krerá dosahují lepších výsledků něž ti ostatní pejsci... Pes pro agility by měl být především:Fyzicky zdraví protože pokud nebude zdrví tak mu spíše ublížíte než dáte radost!!
Dále: Pak by měl být něják motivovatelný ať už je to: Na piškoty, na balónek, na pohlazení, na vlídný hlas.... atd!.... A samozřejmě psa by to mělo bavit!!! Aby vždy když pojedete na trénink taky aby věděl že: "Joo jdeme za tou príma zábavou"??!!
Ale jak zjistíme zda-li to bude vašeho psa bavit?:
*
Metod je strašně móóc, ale já uznávám pouze tu jedinnou:
Prostě jednoduše když půjdete se psem na procházku, tak v parku s ním zkuste skákat přes lavičky, na ping-pongové stoly.... atd... Hodně s ním běhejte, ať už:
→ pro vaší fyzičku
→ pro pejskovu fyzičku
→ a hlavně aby to psa bavilo....
Musíte ho přesvědčit že to co s ním děláte v parku později, na opravdovém parkuru je ta nejlepší věcna světě...!!! Psa v tom parku to musí bavit!! Jinak to asi nepůjde!! :-(
Když budete v parku cvičit tak psa netrestejte protože, pak by ho taky nemuselo bavit!! :-( Pokud pes udělá nějákou chybu, nebo to co vy nechcete je to vaše chyba ne psova chyba...!! :-)
A pokud v parku nebo někde kde to jenomtak budete zkoušet , a uvidíte že to vašeho psa baví... Tak asi máte vhodného psa na sport jménem: Agility :-)) Takhle jsem to začínala dělat já a opravdu to funguje!! :-)
Od jakého věku může pes provozovat agility?:
* v podstatě od každého věku od 3měsíců....
Pejsek do 3 měsícu je to malé miminko a spíše by se měl seznamovat s prostředím ve kterém žije než s Agility...
Ale pes od 3 měsícuů nahoru už může agi v pohodě provozovat!! Máme unás na cvičák 4 měsíčního pitbula a jde mu to senzačně... Ale pokud se rozhodnete ještě dřív tak ale néé běhat ale aby si ty překážky v klidu očuchal... atd...!! :-)
Co pes musí umět pokud chcete dělat agility?:
* V podstatě musí mít základní výchovu...
Pes by měl umět:
→ povel "zůstaň"
→ povel "ke mně"!
→ a povel "sedni"...
To je obrovské minimum!!!! Co by po Vás budou chtít na cvičáku.... A alespoň trošku by měl vědět povel "hop".... To taky můžete nacvičit v parku nebo někde!!...:-)
Jak vybrat cvičiště?:
* Nejlépe je takové cvičiště které už znáte, ale pokud žádné takové neznáte vyhledejte si na internetu cvičiště blízko Vašeho bydliště.... na cvičácích se i obviklle provozují i jiné sporty např: Flyball, agility.... atd... Nejdřív se podívejte na strákny jaké tam je prostředí, jaký tam je způsou výcviku.. atd!!.... :-) Tady máte pár cvičáků....:
Kynologický klub Komořany
Agility Stodůlky
Osa Hlobětín
Co vzít na Agility pokud se rohodnete?:

→ Vodu pro psa ale i Vás... Běhání velmi rychle unavuje...
Pamlsky, piškoty, nakrájený sýr, ... to co má váš pes rád..!!
→ Obojek nozmální, a vodítko žádné flexi!!...
→ Nějákou hračku pro psa, balónek, přetahovako.. atd...(pokud možno žádnou pískací aby ste neobtěžovali ostatní kolem sebe.. :-)
A dobrou náladu :-)....
Tak pokud vám jsou nějáké nejasnosti napište do komentářů, a ráda vám pokud možno co v nejkradší době zodpovím...:-) POZ: Tento text jsem napsala sama.. tak jestli budete chtít kopčit tak prosím uvěďte zdroj... Díky Lowáagi*

Robinovo xichty

11. října 2008 v 11:03 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Mno, tak tohle je jeden ze způsobů Robinovo smíchu, pak se taky usmívá koutkama, vyplazuje jazyk a mrká. (na 1. obrázku se směje, na 2. mrká :-))

Mlha, všude samá mlha..

11. října 2008 v 10:24 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
To je divný, mám takovou smutnou náladu něco podniknout, ale nevím co, poraďte, něco hodně zábavnýho klidně s Robinem. Jinak to počasí dneska stojí za h... Robin ještě ani nevstal. mno, nevím co vám k tomu mám ještě říct, asi: čus, nápíšu :)

Agility sestava aneb jak se Robin učí

10. října 2008 v 7:23 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Předevčírem jsem byla s Ribinem a s L. za mym barákem cvičit robinka. za jediný den sem ho naučila fakt hafo pěkných věcí, a Robíka to moc baví, jak je vidět :-D vždycky se přitom usmívá a skáče přes překážky s plnou radostí :-) udělali jsme si i sestavu: podlézt domeček, přeskočit housenku, oběhnout strom, přeběhnout lavičku, znovu lavička, přeskočit lavičku, přeskočit dva koně(ale dřevěný :-)), přeskočit houpačku, přeskočit brouka a prolézt druhým broukem.
Dobrý ne? Ve dne byl Robin bez náhubku tak jsem ho přisestavě měla spíš na vodítku, ale pak v noci jsem byla s mámou i s Robinem ho vyvenčit a v noci na kopci žádnej pes ne´bejvá, tak sme ho pustili bez náhubku na volno, a zkusila jsem s nim běžet u nohy tu dráhu a on poslouchal!!!! :-D mám hroznou radost, protože normálně když Robina pustim na vlono tak je hrozně rozdováděnej a neposlouchá, takže to znamená, že Robina to agility vážně hodně baví, když mu řeknu povel hop, je to pro něj spíš zábava :)

fotky dodám, to slibuju...

o den později: no co, slíbila jsem ne?:MENU

9. října 2008 v 18:58 | *Staňule for ♥Robin*

Moje designy

Rasy

plemena

Venčení = skončilo fotbalem

9. října 2008 v 18:24 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Dneska to bylo supeeer! S Robinem jsme byli venku já, L., N., K. a D. Byli jsme zase na kopci, na těch prolejzačkách mám i pár fotek. s Robinkem jsem prolejzala různé prolejzačky, skákala apod.
kromě toho, že tam byla děsná sranda, mi vždycky jeden na mobilu stopoval čas dráhy, druhejnás s Robinem fotil, třetí natáčel a čtvrtej dějal nějaký kraviny :-D Mno po dlouhý době všelijakých super věcí co sme tam podnikali, L. odešla a zbyli sme my čtyři. Pak sme se potkali s K.(všichni sou ze třídy) a s M. s nějakym štěnětem co se menuje Beruška. Zkrátim to, jinak bych tu psala dvě hodiny a to mi fakt věřte, bylo to suprrr. Po dlouhý době sme šli ke mně domů dát tam Robina s šli jsme takhle ve čtyřech( bez K. a M. s Beruškou) hrát fotbal, to byla taky děsná prdel, žejo D.?!:-D

A takhle sme byli s Robinem venku, teda na fotce chybí L. a já.

O mně a o Robinovi

8. října 2008 v 17:27 | *Staňule for ♥Robin* |  O nás
Obecně o Robinovi
Robin je pes, Labradorský retrívr. Není úplně můj, je prostě rodiny, nás všech. Robin je moje zlatíčko, doma máme i jiná zvířata ale robina považuju za svýho nej zvířecího kámoše. A teď nějaký údaje o něm:
__________________________
Jméno: Robin, dříve Oskar (přejmenován)
Narození: 5. Července 2005
Plemeno: Labradorský retrívr
Pohlaví: Pes
Povaha: podle mě nejhodnější pejsek na světě.ikdyž ho někdy trošku trápíme s bráchou :-D tak nám hlavu neukousne a pořád vrtí ocasem........ pořád, pořád a pořád. a taky se občas usmívá(to je na fotkách) jo ale někdy když ho hodně rozdovádíme tak se shrbí do kuličky, ocas dá mezi nohy, chytne do tlamy nejbližší bačkoru a poskakuje jak.........ja blázen :-D (to by bylo panečku video) :-D :-D snad bude, doufám :-)

obecně o mně
nooo, tak newím jak to vysvětlit, prostě jsem normal holka (pokud se nepočítá, že mi každej říká magore, jáse tě bojim, nebo: jsi nebezpečná :D), miluju všechna zvířata na světě(kromě mimozemšťanů a hmyzu) a bydlím v paneláku. doma máme psa, morče, myšky a rybičky, a brácha má hada. Teda ztim je to takhle bude se to měnit lidičky,to joo!

< Teď píšu 22.2.2010: ano, opravdu se to hodně změnilo. Teď máme psa, králíka a dvě ryby :D někdy před deseti lety jsme měli 11 psů :D morče a rybičky.

< [dodatek: 10.května 2012: Doma máme kočku. to je všechno.]

povaha
už se umím posoudit. a nestydím se říct, že si myslím, že mě mají ostatní rádi. proč si to myslím? protože já je taky. a proč by mě taky neměli? každý má své chyby a já se s nimi naučila žít. Třeba doposud jsem držela nekonečno diet, ale na to, jak vypadá moje tělo, kašlu! jsem ráda, že žiju a jsem zdravá. spousta lidí nemůže ani chodit, hýbat rukama...je ti 13 a vážíš 90 kilo? no a?!!! ser na ostatní, mějte se rádi.

vzhled
jsem blondýna a mam modrý oči(dlouhý vlasy), nóó co ještě, měřim nějak normálně asi kolem 165 cm.jo narodila sem se 15. dubna 1997...no nos mám a uši taky. hlavu, tu mám taky ale občas mi chybí mozek (hlavně při matice a fyzice)..

co ještě dodat?
no klidně se mě ptejte na všelijaký dotazy do komentů.. =)) a všeobecně? miluju život!!!!! to je moje životní..no neni, ale něco sem napsat musim :DD

Robin se skvěle pobavil

7. října 2008 v 19:25 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Tak jaký bylo dneska venčení? že se ptáte!!!! přímo úžasný! Napadlo mě, že jsou za barákem různé projelzačky pro děti, tak jsem večer když tam nikdo nebyl, šla s Robinem okoštovat, jestli jsou vhodný pro skákání apod. mno, začli jsme tím, že tam bylo něco ze dřeva, a v tom takovej červenej průlez, kterym Robin taky prolejzal ↓↓
Pak tam byly takový různý kraviny znáte to, to sme taky proskakovaly a přelejzali a tak, teda spíš Robin, a vždycky když to udělal správně dostal ode mně pamlsek :-) No byl z toho nadšenej, že když prolez tou dírou, že ho třeba nesežrala nebo co :-D
Se mějte, zejtra zas napíšu..

První agility "překážky" :)

6. října 2008 v 20:21 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Dneska to bylo supeeer! začli jsme s Robinem zkoušet první překážky. Asi to bylo moc veké a široké, ale robin si s tou "překážkou" nějak poradil.Zdá se že ho to baví!!! supeeer!!!!!!!!:-D měla jsem obrovskou radost když to Robin přeskočil, a on taky, skákal radostí dokonce. jasně že na mě :-( :-D Mno, pak skočil a zakňučel, asi se odřel nebo co, tak ho prohlídla a měl krvavou odřeninu, když jsme mu jí utřela, pak mi doško že to nic není, jen odřené. Ale zlé je, že po tom, co zakňučel, už neskákal s takovým elánem a tak nadšeně, jako před chvílí, no, jenom hrozně doufám, že s agilit nebude mít Robin zlé zkušenosti :-))) :-(.....

Do tohodle robin skákal, a pak druhou stranou ven, ale párkrát se mu to podařilo přeskočit celé, a právě při om se chudák odřel...


Návrat z hip hopu

6. října 2008 v 17:50 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Právě sem se vrátila z hip hopu, to byla zas radost. Robin skáče až málem do nebes, málem mě povalil na zem. ale jako vždycky x-D Jdu s nim ven, tak zatim pá, pak napíšu jak to šlo.

Neposlouchání a tahání

5. října 2008 v 12:38 Náš deník
Dnešní venčení mě nějak nezaujalo, to bude asi tím blbým počasím. Ikdyž, fotky (spíš jenom fotka, mám jich víc ale přeplácaný to neujde) jsou z dneška hezký.
Mno, sme trénovali povel drž, ale Robina spíš zajímalo něco jinýho, vždicky na povel drž chňapnul vodítko do tlamy a hned ho pustil, jako by řikal "seru na tebe" :-D mno, zkrátka to dneska nestálo ani za -píp- , ale zase se Robin moh vykadit x-D

Ranní nevyspalost (i u mně)

5. října 2008 v 11:28 Náš deník
Dneska ráno se Robin tvářil tak nemotorně... ježiš co je to za psa! :) Ještě mžourá doteď. To jsem zvědavá, jakej bude mít dneska den. Je po snídani ale furt loudí. No, uvidíme, jak proběhne dnešní venčení :-D
Dneska ráno to vypadalo asi takhle: (,jo, a nebojte, ten bordel na fotce neni můj, ale bráchy pokoj!)

2. design - Jak Robin vnímá podzim

5. října 2008 v 11:17 | *Staňule for ♥Robin* |  Designy

Puštěn na volno, ale s náhubkem :)

5. října 2008 v 10:51 Náš deník
dneska se nám procházka celkem vydařila...
šlí jsme reĺativně brzo, asi v 11. :-D Šli jsme zas na kopec, nebo na loukunevim jak to mám nazývat. Chtěla jsem trošku nahradit včerejší článek bez slíbených fotek, tak jsem nafotioa dnešní vycházku. a teď, jak to probíhalo: odvážila jsem se i přes robinovu neposlušnost, dát mu náhubek a pustit ho na volno bez vodítka. Kupodivu nikam neběhal pryč, jenom se válel s flaškou, kterou jsme zase našli, jako včera, a snažil se jí vzít přes náhubek do tlamy. nešlomu to:-D. asi po půl hoďce sem ho zas vzala na vodítko a odešli jsme z louky do různě do ulic. tam jsem ho pak také pouštěla na volno, a dokonce jsme potkaly u hlavní silnice moje rodiče, jak autem odjížděj do práce. Robin samezřejmně hned málem vlítnul na silnici zanimi, ale stačila sem ho zadržet. a teď fotečkyyy!:
Válení:
Skákání na mě :
¨Drbání:
a jak si poradil s flaškou:

A

5. října 2008 v 10:11 Psí jména
A hot chilli
A hot shot
Aaba
Aaron
Aax
Abak
Abakan
Abb
Abba
Abbelix
Abbey
Abbi
Abby
Ábel
Abercrombie
Aberdeen
Abientot
Abigail
Abik
Abner
Abok
Aboni
Abracadabra
Abraham
Abrak
Abraka
Abraxas
Accent
Ace
Aces
Achilles
Achim
Acip
Acroy
Action
Ada
Adagio
Adalf
Adam
Adamek
Addams
Adéla
Adelaide
Adeline
Adélka
Adidas
Adina
Adis
Adlai
Admin
Admiral
Adonis
Ador
Adoušek
Adriatic
Adryn
Advent
Advin
Aerithe
Aesop
Affinity
Afinka
Afra
Afro
Afrodite
Agar
Agarom
Agata
Agatha
Agátka
Agbar
Agent
Agfh
Aggie
Aggy
Agi
Agin
Agina
Agnes
Agnezka
Agor
Agripína
Agrita
Agulka
Agy
Ahojky
Aida
Aila
Aimee
Aine
Ainee
Air Cat
Airin
Airis
Aisha
Aiwa
Aja
Ajax
Ajda
Ajka
Ajla
Ajoj
Ajryka
Ajša
Akamaru
Akan
Akana
Akanta
Akát
Akbar
Aki
Akikm
Akim
Akima
Akina
Akira
Akirra
Akita
Akki
Akon
Akra
Akvarius
Aky
Al Capone
Alabama
Aladin
Alan
Alanna
Alaska
Alastair
Alba

B

5. října 2008 v 10:11 Psí jména
Baba
Babbit
Babcorc
Babe
Babetta
Babirusa
Babka
Babs
Babsy
Babushka
Baby
Baby doll
Baby love
Baby-Doll
Baby-Face
Babykins
Babylove
Babytat
Báca
Bacardi
Baccarat
Bacchus
Bach
Baci
Bacon
Bad
Baddy
Badger
Bady
Baffy
Baggins
Bagheera
Baghíra
Bagpipes
Baguette
Bahama Mama
Baiker
Bailey
Baja
Bak
Baky
Balada
Balboa
Baldric
Baldrick
Baldur
Baldwin
Baldy
Bali
Bali Hai
Balki
Ballecianne
Ballerina
Ballowine
Baltazar
Balthazar
Balto
Balů
Bam-Bam
Bambi
Bambino
Bamboo
Bamboozler
Bandanna
Bandit
Bandito
Bangle
Banjo
Banner
Banny
Banquo
Banshee
Banzai
Bar
Bára
Bara
Baracca
Baraka
Barbar
Barbara
Barbarella
Barbarian
Barbarino
Barbia
Barbie
Barcelona
Barča
Bard
Bardot
Barfly
Bari
Barky
Barley
Barnabáš
Barnaby
Barnacle
Barnie
Barnik
Barny
Baron
Baroque
Barry
Bart
Bartholomew
Bartolomeo
Barton
Barunka
Baruška
Basco
Basel
Bashful
Bashoh
Basil
Basira
Basker
Baskets
Bass
Bast
Bastarimes
Bastet
Bastila
Bastilla
Bathsheba
Battina
Batty
Baty
Baucis
Bauzeur
Bawdy
Bax
Baxina
Baxter
Baxy
Bayou
Bazi
Bazoo
Bazooka
Bazzy
Bea
Beachbaby
Beachcomber
Beamer
Bean
Beanie
Beans
Bear
Bearlock
Beast
Beatrice
Beatris
Beattle
Beattlejuice
Beatty
Beau
Beau Geste
Beaucoup
Beauregard
Beauty
Bebee

Č

5. října 2008 v 10:09 Psí jména
Čajínek
Čak
Čaky
Čaky
Čakýnek
Čambar
Čamburinda
Čamrda
Čárlí
Ček
Čenda
Černoušek
Čert
Čertík
Čibi
Čibo
Číča
Čičín
Číčina
Čikčiko

D

5. října 2008 v 10:09 Psí jména
Da Vinci
Ďáblík
Dadlly
Daduš
Dady
Daedalus
Daffy
Dafné
Dag
Dagina
Dagistýn
Dago
Dagwood
Daiquiri
Daisy
Daisy Mae
Dajda
Dajmont
Dak
Dakota
Dalas
Dale
Dali
Dallas
Dallinea
Damage
Damien
Damina
Dammit
Damocleus
Damsel
Dan
Danae
Dancer
Danča
Dandelion
Dandy
Daneček
Danetta
Daniel
Daniela
Dank
Danke
Dante
Danu
Danube
Dany
Daphne
Daphnia
Dar
Darcel
Darda
Daredevil
Dárek
Darella
Dargo
Darik
Darinka
Darius
Dark
Darkmaster
Darkstar
Darku
Darsi
Darth Vader
Darty
Darwin
Daryl
Daryn
Daryna
Dash
Dasher
Dashiell
Dasty
Dáša
Dášenka
Data
David
Dawn
Daytona
Dazzler
Deanna
Debora

E

5. října 2008 v 10:08 Psí jména
Eamon
Earl
Earl Gray
Eartha
Eban
Eberhard
Ebi
Ebigeil
Ebina
Echo
Eclair
Eclipse
Ecroll
Eda
Eddy
Edelweiss
Edgar
Edge
Edhessa
Edie
Edík
Edith
Editka
Edmunda
Edmundo
Edna
Edsel
Edward
Eggo
Eggroll
Egon
Egor
Eimi
Eimma
Eimmi
Eimmina
Eimmy
Eimy
Eis
Ejmi
El Toro
Elba
Elbee
Eleanora
Electra

F

5. října 2008 v 10:08 Psí jména
Fábien
Fable
Face
Facia
Fafnir
Fagin
Faia
Fairfax
Fairy
Fajita
Fakir
Fala
Falco
Falcon
Falko
Fancy
Fanda
Fandango
Fang
Fanny
Fanta
Fantagiro
Fantasia
Fantomas
Faraon
Farby
Farfel
Faron
Farouk
Fatal Beauty
Fathera
Fatima
Fatira
Fatma
Fatouche
Fats
Fatso
Fatty
Fauna
Fauntleroy
Faust
Faustus
Faux Pas
Fax
Fayd
Feather
Fedora
Fefe
Feiffer
Fela
Feles
Felice
Felicia
Felicity
Felinka
Felis
Felisha
Felix
Fender
Fenek
Fénix
Fennel
Fenway
Feny
Fera
Ferda
Ferdina
Ferdinand
Fergia
Fergie
Fernet
Feroscia
Ferreo

G

5. října 2008 v 10:08 Psí jména
Gabin
Gable
Gabra
Gabriel
Gabriella
Gabrielle
Gabro
Gadget
Gaelic
Gageta
Gaia
Gaja
Gája
Galahad
Galileo
Galooli
Galy
Gama
Gambler
Gamma
Gandolf
Gandy
Gangway
Ganja
Ganymede
Gap
Gar
Garbo
Gareth
Garf
Garfield
Garfirld
Garfunkle
Garfy
Gargantua
Gargoyle
Garik
Garlic
Garmam
Garp
Garrick
Garth
Gary
Gas
Gaspard
Gaston
Gatekeeper
Gator
Gatsby
Gaudí
Gavin
Gawain
Gaylord
Gaz
Gazelle
Gazork
Gazpacho
Gecko
Geebee
Geekie
Geener
Geesha
Geezer
Gehenna
Geisha
Gema
Gembles
Gemina
Gemini
Genesis
Geneva
Genghis
Genie

H

5. října 2008 v 10:07 Psí jména
Hacki
Hacki-Sack
Hades
Hadie
Haf
Hafi
Hagar
Hagiana
Haha
Haiku
Haile
Hairball
Hairynett
Hak
Hakim
Halcyon
Haley
Half Hitch
Haliacia
Ham
Hamadryad
Hamalia
Hamish
Hamlet
Hammer
Hamráček
Hana
Hanable
Hancock
Handatoya
Handel
Handsome
Handyman
Hanele
Hanibal
Hank
Hannibal
Hanny
Hans
Hanselina
Hantu
Hany
Hanys
Hanýsek
Happy
Happyjoy
Hardy
Hardyman
Harissa
Harlia
Harlow
Harmony
Harold
Harper
Harpo
Harrigan
Harry
Harryet
Harryk
Hart
Harvard
Harvey
Hasan

CH

5. října 2008 v 10:07 Psí jména
Cha-Cha
Chablis
Chack
Chada
Chainie
Chajty
Chalet
Challenger
Chamberlain
Chambray
Chamois
Champagne
Champion
Chan
Chance
Chandon
Chanel
Chani
Chantelle
Chantilly
Chaos
Chaplin
Chaps
Charade
Charcoal
Charise
Charivari
Charleston
Charley
Charlie
Charlie bobo
Charliebobo
Charlotte
Charmer
Charmian
Charmin
Charo
Charolette
Charymena
Chase
Chaser
Chatnia
Chatnie
Chatool
Chatty