.
..

......ANIMALS... STAŇULE...OTHERS


.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Červenec 2008

Natahovací vodítko

18. července 2008 v 14:56 Robinovo vybavení
Natahovací vodítko je trochu(hodně) rozkousané, Robina to baví žvejkat tak se prostě něčím nejednou musel zabavit :-D. Tohle vodítko teď nepoužívá nikdo, protože se poříd seká a je to prostě takovej šmejd, že jsme to už pětkrát vraceli. dřív jsem ho používala hlavně ale teď je prostě rozbitý, jako vždycky. Robin na něj nic neříká.)

Kartáč

18. července 2008 v 14:51 Robinovo vybavení
je to skvělá věcička, Robinovi je kartáčování velmi příjemné, má to rád ale jen od toho kdo to umí. Kartáč má dvě strany jednu kovovou, a na druhý má jemný štětinky. Docela to Robkovi pomáhá při tom línání, ale to ej fakt hrozný je to všude ikdyž robin není zrovna afgánský chrt.

Postroj

18. července 2008 v 14:48 Robinovo vybavení
Tomuhle koženýmu postroji říkáme "Taška" protože se za to Robin dá chytit a nadzvednout, teda kterej herkules ho unese :-D. Ze začátku to robina dost škrtilo a moc v tom nemohl dýchat, uvažovali jsme že to vyměníme za větší, ale pak se ukázalo že si Robin postroj vynosil a teď mu padne skvěle. ↓ten první obrázek je zezhora ze hřbetu, a ten druhý na hrudi.↓

Polo obojek

18. července 2008 v 14:45 Robinovo vybavení
Polo obojek jsem to nazvala, protože je napůl řetězový a napůl normální nylonový. Tím řetězovým se dá utáhnout aby to robina zaškrtilo když chce někam bez dovolení jen tak jít, to ho upozorní, stejně tak to je u Řetězového obojku. Moc ho nepoužíváme vlastně ani nevím proč ho má, prostě časem, někdy mu někdo něco koupí a to předešlý zanikne, no někdo tenhle polo obojek někdy taky používá.

Řetězový obojek

18. července 2008 v 14:41 Robinovo vybavení
Tenhle řetězovej obojek Robin nosí třeba jen v noci, když s ním jdou ven rodiče, třeba ve dvě v noci apod., ale jinak jsem asi jeniná kdo mu umí zapnout postroj takže na potroji s ním chodím já. Tenhle obojek se volně nasazuje a ani ho to neškrtí´když mu to sundavám, jde to lehce. Už trochu reziví protože už ho má Robin dlouho.

Náhubek

18. července 2008 v 14:36 Robinovo vybavení
Tuhle věcičku Robin doslova nenávidí, ale bez ní bych ho nemohla na louce pouštět navolno bez vodítka. Teda jenom když tam jsou psi, když třeba prší nebo tak, tak mu klidně i sundám náhubek a ať si běhá kam chce, protože tam většinou žádní psi nejsou, ale čas od času se tam nějakej objeví a když to není fena tak je to průšvih. Ale my se s tím s Robíkem nějak vždycky vypořádáme. Vždycky se strašně raduje když mu říkám "Venoušky!" pak mu nasadím náhubek a vyčítavě se na mě podívá :-D. pak si ho ve výtahu snaží sundat o zeď a dělá s tím strašněj rámus. To samí dělá venku na trávě a válí se po zemi aby se toho zbavil.

Nylonové vodítko

18. července 2008 v 14:31 Robinovo vybavení
Tohle je nylonový vodítko beru ho s Robinem teďka ven pořád, je takový pohodlný a pevný. jinak Robin se o něj nijak nestará ale samosebou by byl radši bez něj volně pobíhat. To mu dám vždycky volno vzadu za barákem na louce(kopci). je to vodítko jako vodítko.

Proti obojek

18. července 2008 v 14:26 Robinovo vybavení
Je to je takzvaný "obojek proti blechám" ale taky klíšťatům ikdyž Robin má letos klíšťat hodně, teda jak nas - áno. ale proti blechám to určitě platí. Tenhle obojek je takovej divně slizskej, ale nelepí se na něj chlupy apod. Jinak Robin nemá k tomuto obojku nějaký zvláštní vztah, protože ho má teprve asi týden. ale uvidíme jak se to požene dál a jak ho Robinek bude snášet, zatim je to v pohodě, nijak se mu nebrání protože ten obojek je celkem tenkej. Robin ho nosí pořád takže je vidět že mu fakt nevadí :-).

Hřebínek

18. července 2008 v 14:19 Robinovo vybavení
Robin to tak nějak nevnímá, když ho češu tímhle kovovým hřebenem, ale asi ho to i nudí, když má jen stát a nic nedělat, dokonce mu to ani není příjemné, prostě nic. tak si vždicky lehne nebo sedne a já ho pak musím nějak nutit aby pochopil, že se má otočit abych mohla vyčesat i tu druhou stranu na který leží. Ten hřebínek už má docela dlouho, vlastně od štěněte.

Jízda na motorce

17. července 2008 v 13:06 | *Staňule for ♥Robin* |  Náš deník
Tak jsem byla na chatě. No kupodivu se tam zastavil strejda (no spíš prastrejda teda brácha mýho dědy no je to tak ne?), ale nepřišel jen tak, ale na motorce,...:-o no říká tomu skůtr tak nwm. ale tak řek: "sedej, jedem." :-D no a tak sem sedla dozadu a jeli sme, bylo to úžasný mi jenom trochu klouzaly nohy takže sem málem spadla a roztříštila si lebku :-D. jo a abych nezapomněla, když jsem sesedala tak jsem ještě nakonec stačila urvat z tý motorky kus stupačky x-D. Ale jinak boží jízda podél rybníka (jo zmínim se že to ve větru vypadalo jak moře) a po silnici. A nakonec pár fotek:

Prázdniny roku...

13. července 2008 v 12:59 | *Staňule for ♥Robin* |  Prázdniny
2009 - Bylo mi 12

Čivava

13. července 2008 v 12:57 Rasy
PŮVOD:
Čivava je považován za nejmenšího čistokrevného psa na světě. Svým jménem nese název největšího státu Mexika - Chihuahua.
Předpokládá se, že tito malí pejsci žili v dávných dobách divočině a byli obdivováni již Aztéky. Až v 9. století v době Toltecké civilizace byli chyceni, domestifikováni a šířeni místními obyvateli. Představitel tohoto malého pejska - hračky, nazvaný Techichi, který žil ve městě Tula, sloužil jako vzor ke zdobení místní městské architektury. Tyto sošky jsou dnešní Čivavě velmi podobné.
V Evropě získala Čivava oblibu zejména díky italské zpěvačce Adelaine Patti, které v roce 1890 prezident Mexika věnoval tohoto malého pejska, ukrytého v kytici květů. Dalším známým příznivcem Čivavy byl Ksavy Kjuga, ředitel tanečního souboru, populárního ve 40. letech 20. století, který s malou čivavou v podpaždí často dirigoval. V současné době využívají specialisté, kteří se zabývají chovem Čivavy, také odebírání psů amerického původu.

POPIS:
Jde o plemeno malých společenských psů.
Čivava je droboučký pejsek, kompaktního těla. Důležitým znakem je lebka ve tvaru jablka a jeho poněkud delší ocas, nesený velice vysoko, buď zakřivený nebo zformovaný do půlkruhu, s konečkem směřujícím k bedrům. Délka těla mírně převyšuje jeho výšku v kohoutku. Nicméně je, obzvláště u psů, požadovaný tvar těla do čtverce. U fen je však z důvodu funkce reprodukce mírně delší tvar těla povolen.
Čivava má kulatou lebku, ve tvaru jablka, což je pro toto plemeno charakteristickým znakem (preferuje se bez lupínku, ačkoliv malý lupínek na hlavě je povolen). Stop je dobře značený, široký a hluboký. Nos je mírně kratší, směřující mírně nahoru, povolen v jakékoliv barvě. Čenich je krátký, z pohledu ze strany rovný, široký v kořeni, ke konci se zužuje. Rty má mírné, dobře uzavřené. Líce jsou jen mírně vyvinuté. Oči jsou velké, velmi výrazné, avšak nevyčnívají, upřednostňovány jsou tmavě zbarvené. Světlé oči jsou přípustné, ne však požadované. Uši má velké, vzpřímené, široce otevřené, u kořene široké, postupně se zužují k jejich mírně kulatému konci. Ve stavu odpočinku jsou nakloněné do úhlu 45 stupňů. Krk je mírně klenutý, střední délky, u psů je silnější, než u fenek., vždy však bez laloku. U dlouhosrsté Čivavy je přítomnost bohatého "límce" kolem krku vysoce žádaná. Tělo má kompaktní, dobře stavěné, s jen mírně značeným kohoutkem. Záda jsou krátká a jemná. Hrudník je široký, hloubkou dosahuje až k loktům. Volné či ochablé břicho je povolené, ne však požadované. Ocas je vysoko posazený, vzhledem rovný, mírné délky, u kořene široký, směrem ke konci zašpičatělý. Držení ocasu je důležitým znakem plemene. Jeho osrstění závisí na druhu plemene, je však vždy v souladu se srstí na těle. Srst u dlouhosrsté Čivavy vytváří na ocase krásný "chochol". Stylem chůze je Čivava aktivní, kroky má dlouhé a pružné, s dobrým dosahem. Z pohledu zezadu by se měly zadní nohy pohybovat navzájem jedna k druhé téměř rovnoběžně. Pohyb je však vždy volný a pružný, se vzpřímenou hlavou, bez viditelného úsilí.

VÝŠKA:
Čivava má v kohoutku v rozmezí 15 až 23 cm. (Standard FCI výšku neuvádí.)

VÁHA:
Čivava má ideální hmotnost v rozmezí 1,5 až 3 kg. Jedinci vážící nad 3 kg jsou diskvalifikováni.

SRST:
Čivava má 2 druhy srsti:
1.)krátko-srsté: Srst je krátká, všude po těle těsně přiléhající. Pokud zde existuje podsrstí, je srst poněkud delší. Řídká srst na krku a břiše je povolena. Je mírně delší na krku a ocasu, kratší v obličeji a na uších. Srst je lesklá, její struktura je měkká. Bezsrstí psi nejsou tolerovaní.
2.)dlouho-srsté: Srst by měěla být jemná a hedvábná, hladká nebo mírně zvlněná. Požadované je ne příliš husté podsrstí. Srst je delší, na uších, krku, zádi, na zadní straně zadních i předních noh, na tlapkách a na ocase. Psi s dlouhou vlající srstí nejsou akceptováni. Zbarvení je přípustné všech barev, ve všech možných odstínech.


CHARAKTER:
Čivava je rychlý, velmi odvážný, živý a pohotový pes. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Dává přednost společnosti psů i lidí. Pokud ji dráždíte, může pokousat Vás i Vaše dítě. V základě je však Čivava nádherným společníkem a nenahraditelným přítelem pro milovníky maličkých psů.

PÉČE:
Čivava má srst ne péči nenáročnou - stačí ji občas měkkým kartáčkem vykartáčovat. Občas mívá nehezké stopy po slzách, proto ji pečujte o oči speciálními kapkami. Čivava je velice citlivá na zimu a průvan, proto se o ni během zimních měsíců ohleduplně starejte.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Čivava se průměrně dožívá 12 až 14 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Moje blogy

13. července 2008 v 12:57 | *Staňule for ♥Robin*
MOJE BLOGY:Pekingsý palácový psík

13. července 2008 v 12:56 Rasy
PŮVOD:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) byl po mnoho tisíc let úzce spjat s buddhistickými kulturními obřady v čínských chrámech. Svým zevnějškem Pekingský palácový psík připomíná lva, a lev je posvátná bytost Budhy. Jejich chovem se v panovnických rodinách zabývali eunuchové, kteří v panovnických rodinách sloužili. Vývoz Pekingských psů zvyšoval vliv panovníka na slavnostních ceremoniích. Kromě členů panovnické rodiny nesměl Pekingského palácového psíka nikdo vlastnit. Za jeho krádež nebo pomluvu byli udělovány nejhorší tresty, takto provinivší se jedinci byli násilně podrobováni pozvolným pitkám a následně ubiti.
Do Evropy se Pekingský palácový psík dostal v roce 1860, když Angličané obsadili letní sídlo v Pekingu a jako trofej si s sebou odvezli pět těchto půvabných psíků. Plemeno se stalo ihned velice oblíbené. Je uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) je malý, vyvážený, podsaditý pejsek, s ohromnou důstojností a kvalitou. Má vzhled malého lva s ostražitým a inteligentním výrazem.
Je to nebojácný, loajální a rezervovaný pejsek, není však bázlivý a ni agresivní.
Hlava je velká, přiměřeně širší, než hluší. Lebka je široká, mezi ušima širší a plochá, se zřetelným stopem, není klenutá, oči jsou posazené poměrně daleko od sebe. Má poněkud placatý profil, s jemně zvednutým nosem, mohutnícím mezi očima. Nos, rty i oční víčka jsou černě zbarveny. Nos má krátký a široký, chřípí velká a otevřená. Vráska, až už nepřetržitá nebo nalomená, by měla sahat od lící ke kořeni nosu v širokém "V", obráceném naruby. Nemělo by však nepříznivě ovlivnit nebo znezřetelnit oči a nos. Pobledlá chřípí nebo příliš silná oční vráska jsou nepřijatelné a měly by být silně penalizovány. Čenich je široký s pevnou sanicí, je posazen do jedné linie s očima. Má vyrovnané rty, které nesmějí ukazovat zuby nebo jazyk. Oči má velké, jasné, kulaté, temné a třpytivé. Uši mají srdcovitý tvar, jsou posazené ve stejné úrovni, jako lebka, nošené blízko u hlavy, jsou dlouhé a hojně pokryté srstí. Krk má krátký a silný. Tělo je také spíše kratší, v přední části je těžší, než v zadní, se zřetelně vyznačeným pasem. Hruď má širokou, zvláště mezi předními nohami je dobře stavěná. Ocas je posazený vysoko, držený pevně, v mírném zakřivení přehozený přes záda. Přední nohy má krátké, silné, dobře stavěné, ramena hladce zapadají do těla, lokty by měly být u těla blízko. Zadní nohy jsou lehčí než přední nohy, z pohledu zezadu jsou přiměřeně blízko u sebe a rovnoběžné. Tlapky má dlouhé a ploché, nejsou zakulacené, přední tlapky jsou mírně natočené směrem ven, zadní tlapky směřují rovně dopředu.

VÝŠKA:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) má v kohoutku 15 až 23 cm.
Standard FCI výšku neuvádí.

VÁHA:
Ideální hmotnost psa nepřevyšuje 5 kg.
Ideální hmotnost feny nepřekračuje 5,4 kg.
Psi by měli na pohled vypadat malí, ale když je zvadnete, měli by být překvapivě těžcí. Těžké kosti a robustní postava jsou důležitou součástí tohoto plemene.

SRST:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) má rovnou a dlouhou srst, s přepychovou hřívou přesahující ramena, kolem krku zformované do kapuce. Svrchní srst je hrubší, podsrstí je měkčí. Srst na uších, zadní část noh, na ocasu a tlapkách je mírně zpeřená. Délka a objem srsti by neměla znejasnit linie těla. Všechny barvy a označení jsou povoleny, kromě albínského nebo játrového zbarvení. Na mordě výrazná maska a tmavé okolí očí. Chůze i pohyb jsou pomalé, důstojné, přední část těla se při chůzi kolébá. Typický pohyb není neurovnaný, z důvodu ochablosti ramen. Výborný stav a předních a zadních končetin a zdravý pohyb pejska jsou v nejvyšší možné míře oceňovány.

CHARAKTER:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) je svému pánovi, kterého si však z rodiny vybere sám, velice oddaný. Chová se neuvěřitelně klidně, sebevědomě a důstojně, často odvážně až svéhlavě. Je nadmíru klidným plemenem, téměř vůbec neštěká, k cizím lidem a k dětem se chová rezervovaně. Pekingský palácový psík je dobrým a oddaným přítelem, který však svému pánovi neustále připomíná svoji hrdost a nezávislost.

PÉČE:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) má srst, jenž vyžaduje intenzivní péči. Je třeba ji denně vyčesávat a kartáčovat, a to obzvláště na břiše, mezi končetinami a na slabinách. Pravidelně kontrolujte a ošetřujte také oči a záhyby na tlamě, při špatné péči se v nich tvoří záněty. Chloupky mezi polštářky na tlapkách, stejně jako drápky, zastřihujte.
Pokud nemáte dostatek času na nutnou a náročnější péči o Pekinéze, zvolte raději jiného pejska.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Pekingský palácový psík se průměrně dožívá 12 až 13 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Pražský krysařík

13. července 2008 v 12:56 Rasy
PŮVOD:
Dle historických pramenů sahá toto plemeno s označováním PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK hluboko do historie našeho národa. Kdy bylo pro jeho značně vyvinuté čichové schopnosti, a vzhledem k jeho malému vzrůstu a rychlému pohybu používáno při zneškodňování myší a krys (odtud jeho historický název "krysařík"). Tato vlastnost je mu dána dlouholetým historickým vývojem. Tento malý ratlíček býval častým hostem při královských hostinách českých králů na pražském hradě. Byl ozdobou dvora českých knížat a králů od nejzazších dob českého státního života a jako dar českých panovníků se dostával na dvory ostatních evropských vladařů a odtud dále mezi občanské vrstvy. O historii pražských krysaříků je dochováno mnoho údajů. Pátrání v historických pramenech přineslo výsledky, které prokázaly, že jde o výhradně české plemeno, jehož minulost je vlastně historická. V roce 1980 bylo přistoupeno k jeho regeneraci, která proběhla rychle a s úspěchem, takže pražský krysařík je opět v oblibě a žije v našich rodinách

POPIS:
Malý trpasličí psík, pěkných proporcí, na nožkách ve správném poměru k výšce těla. Je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením dále žlutá, hnědá s pálením a modrá. Jeho maximální výška je 23 cm.

VÝŠKA:
Výška psa i feny je v rozmezí 19 cm (-1 cm) až 22 cm (+1 cm)

VÁHA:
Optimální hmotnost psa i feny 2 kg.

SRST:
Pražský krysařík je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením dále žlutá, hnědá s pálením a modrá.

CHARAKTER:
Je to jemný mazlivý, zvědavý, čtverácký psík. Jeho hbitost je obdivuhodná. Při běhu je velice rychlý, obratný a neúnavný. Ke svému majiteli a členům rodiny je vždy přítulný, ale ve své povaze je nedůvěřivý k cizím. Díky jeho vlastnostem se hodí jak do města tak i na venkov.

PÉČE:
Pražský krysařík má srst jen nenáročnou na péči. Nevytváří chuchvalce ani zámotky. Alespoň jednou týdně ji kartáčujte a nezapomínejte pravidelně odstraňovat chloupky z oušek.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Pražský krysařík se průměrně dožívá 13 až 15 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Shi - tzu

13. července 2008 v 12:55 Rasy
PŮVOD:
Ši - tzu je plemenem známým již ze 17. století z Číny, kde bývali respektováni jako trpasličí typ tibetského teriéra. Číňané věnovali velkou pozornost zkrácení lícové (obličejové) části, a pro dosažení takového typu křížili Ši - tzu s miniaturními psíky. Pro svoji miniaturnost a neobvyklost se stali nejoblíbenějšími psíky císařů. Vývoz Ši - tzu z Číny byl zakázán až do smrti císařovny Sysi v roce 1908. Ve Velké Británii představili Ši - tzu pouze v roce 1931 a v roce 1940 bylo vyhlášeno jako samostatné plemeno. V USA byli přestavení v roce 1938 a 1. září 1969 byli oficiálně připuštěni na výstavu.

POPIS:
Ši - tzu (Shih - tzu) je plemenem malých společenských psů z Číny.
Je to malý, statný, hojně osrstěný pes, se zřetelně domýšlivým držením těla a tváří jako chryzantéma. Je to inteligentní a aktivní pes, s živým a bystrým výrazem. Je přátelský a nezávislý. Hlava je široká a kulatá, s delším rozpětím mezi očima a s jasně zřetelným stopem. Je charakteristická dlouhou srstí, spadající přes oči. Zřetelný vous, kníry a srst, vyrůstající na nose nahoru, dávají hlavě vizuální vzhled chryzantémy. Nos je černý nebo v barvě jater, s široce otevřeným chřípím. Vrchol nosu by měl být v jedné linii s dolním očním víčkem. Čenich je široký, čtvercový a krátký, není vrásčitý, ani scvrklý. Od konce ke konečku měří 2,5 cm.
Ši - tzu má širokou, mírně vystouplou čelist. Oči jsou velké, tmavé a kulaté, jsou dobře posazené, ale nevyčnívají. Mají velmi teplý výraz a neukazují oční bělmo. Uši jsou velké, dlouhé a zavěšené. Krk je velikostí i délkou úměrný a hezky klenutý. Přiměřená délka působí pyšné držení hlavy. Tělo je od kohoutku po záď delší než jeho výška v kohoutku. Hruď má širokou a hlubokou. Ocas je vysoko posazený, silně opeřený, nesený vesele a přehozený přes záda. Chůze i pohyb jsou plynulé a poněkud domýšlivé.
Ši - tzu mají jedinečně krásný vzhled, a jsouc si vědomi jeho unikátnosti, mají hrdou a nezávislou povahu.

VÝŠKA:
Výška v kohoutku Ši - tzu nepřesahuje 26, 7 cm.
Typové a plemenné charakteristiky nejvyšší důležitosti nejsou za žádných okolností obětovány samotné velikosti pejska.

VÁHA:
Ši - tzu váží v rozmezí 4,5 až 8,1 kg. Ideální váha je 4,5 až 7,3 kg.

SRST:
Ši - tzu má dlouhou a hustou srst, s dobrým podsrstím, která není kadeřavá. Pouze nepatrně zvlněná srst je povolená. Často se doporučuje dlouhou srst na hlavě svazovat do gumičky. Zbarvení srsti může být libovolné, avšak vysoce se hodnotí bílý koneček ocasu a bílá drážka na čele. Čumák musí být stejný.

CHARAKTER:
Ši - tzu je okouzlující, inteligentní a veselý pejsek, živý, hravý a jásavý, silně připoutaný ke svému pánovi. Zbožňuje návštěvy a společnost lidí, které zná. Se všemi členy rodiny i s ostatními zvířaty žije v naprostém souladu. Pro milovníky malých psů je skvělým společníkem.

PÉČE:
Ši - tzu má srst, která je na péči dosti náročná, vyžaduje rozčesávání každý den, jinak brzy zplstnatí. Dlouhou srst na hlavě se doporučuje svazovat gumičkou, jinak Ši - tzu bolí oči. Má je velmi citlivé, musíme je tedy pravidelně prohlížet a prokapávat speciálním roztokem. Kontrolujte ouška i čumáček a pravidelně je čistěte. Pokud nemáte dostatek času na vcelku náročnou úpravu a péči o Ši - tzu, zvolte raději jinou rasu pejska.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Ši - tzu se průměrně dožívá 13 až 14 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Hlídací pes.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.


Mops

13. července 2008 v 12:54 Rasy
PŮVOD:
Mops je známý již z dávnověku. Zvláštním a spletitým osudem se ze starověké indické společnosti dostal do Evropy, nejdříve ze všeho do Holandska. Jeho původ pochází pravděpodobně z Číny, jeho šíření však začalo až v Holandsku, kde se svým zbarvením ladil s barvami rodu Oranžských, tehdejších vládců Holandska. Mops byl velice oblíbený, a když se Vilhelm III. Oranžský stal anglickým králem, přivezl si několik Mopsů s sebou do Anglie. Okamžitě se na anglickém dvoře stali velice populární. V této době byl Mops poněkud menší, křížením však dosáhl současných rozměrů. Následně se počet Mopsů snížil a plemeno se stalo vzácným. Anglická královna Viktorie projevila přání tohoto pejska vlastnit, po těžkém hledání pro ni našli však pouze jeden kus. Před více jak 20 lety byl založen "Klub milovníků mopsů", jehož specialisté zachránili výskyt a získali současné plemeno. Plemeno je přiznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Mops je plemenem malých společenských psů.
Mops je velice dobře stavěný, rozložitý a kvadratický pes. Od jiných malých psů se liší mohutnými zvýrazněnými svaly. Hlavu i lebku má velkou a kulatou, není však jablkovitého tvaru, s krátkým, tupým, kvadratickým čenichem a jasně vyznačenými vráskami. Mops má malý předkus. Oči jsou tmavé, velké, kulaté a lesklé, měkkého a starostlivého výrazu. Uši má malé a tenké, sametově měkké, buď ohnuté do strany (ve tvaru růžového lístku), nebo klopené (knoflíkové), jimž se dává přednost. Krk je silný, lehce klenutý, s lalokem, dostatečně dlouhý, aby umožňoval hrdé nesení hlavy. Končetiny jsou velmi silné, rovné a dobře svalnaté. Tělo je krátké a kompaktní, se širokou hrudí a rovnou zádí. Ocas je vysoko nasazený, maličký, co nejtěsněji zatočený přes hřbet.

VÝŠKA:
Mops má v kohoutku 25 až 28 cm.

VÁHA:
Mops váží ideálně 6,3 až 8,1 kg.

SRST:
Mops má srst jemnou, hladkou, měkkou a lesklou, která se nikdy nevlní. Přiznané zbarvení: stříbrné, plavý, meruňkový, černý. Mops může mít i tzv. "řemen", pás, který probíhá od zátylku až ke kořenu ocasu.

CHARAKTER:
Mops je nesmírně přátelský pes, vstřícný ke všem lidem, bez stínu nedůvěřivosti či dokonce agresivity. Je roztomile hravý, čilý a veselý. Mops je však zároveň ztělesněním důstojnosti, šarmu a inteligence. Je to povahou šťastný a vyrovnaný pejsek.

PÉČE:
Mops vyžaduje intenzivní, pokud možno i fyzický kontakt s majitelem, jemuž je bezmezně oddán.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Mops se průměrně dožívá 13 až 15 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Moje ikonka**

13. července 2008 v 12:53 | *Staňule for ♥Robin*
Tak tohle je moje ikonka.

Pokud budete cokoliv kopírovat z mého blogu, upřímě vás prosím, zkopírujte k tomu i mou
↓↓↓ ikonku - jako zdroj. DÍKY. ↓↓↓


Francouzský buldoček

13. července 2008 v 12:52 Rasy
PŮVOD:
Francouzský buldoček je plemenem, o jehož původu a vzniku existuje několi verzí.
Jedna z nich říká, že vznikl, stejně jako všichni mastifové, z Epirusů, dávných molosovitých psů z doby římského impéria. Jsou to dávní příbuzní britského buldoga, domorodých středověkých psů Alanů, francouzských mastifů i mastifů malého typu a všech buldogů, které známe, a kteří jsou výsledkem různých křížení nadšených chovatelů ze známých čtvrtí Paříže, v letech 1880. Během této doby Buldog patřil především řezníkům a řidičům dostavníků, avšak díky svému zvláštnímu vzhledu a charakteru se brzy dostal do vysoké společnosti a aristokratického světa. Poté se již šířil velmi rychle. První chovatelský klub byl založen v Paříži v roce 1880. První registrace je datována v roce 1885 a první standard byl ustanoven v roce 1898, což byl rok, ve kterém "Société Centrale Canine" plemeno Francouzského buldočka uznala. K prvnímu představení Francouzského buldočka došlo v roce 1887. Standard, který byl upravený v letech 1931, 1932 a 1948, byl zformulován v roce 1986 pány H. F. Reantem a R. Truquetem, a v FCI publikován v roce 1987.
Francouzský buldoček je uznaný FCI, AKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Francouzský buldoček je typický svou podsaditou velikostí. Je to navzdory své velikosti silná pes, krátkých avšak kompaktních proporcí. Je hladce osrstěn, má velmi krátkou tvář a tupý nos, vztyčené uši a přirozeně krátký ocas. Musí mít vzhled aktivního zvířete, inteligentního, velmi svalnatého s kompaktní postavou a dobrou strukturou kostí.
Hlavu má velmi silnou, širokou, čtvercového tvaru. Hlava je charakteristická stahováním čelistně-nosní části. Lebka je široké, téměř plochá, s dosti vybouleným čelem a velmi výrazným stopem. Nos je široký, velmi krátký, otočený nahoru s dobře otevřeným chřípím. Sklon chřípí, stejně jako jeho tupý nos, mu musí dovolovat naprosto normální dýchání. Čenich je kratičký a široký se souměrnými rýhami, sbíhajícími se na horní rty. Rty má silné, poněkud uvolněné a černé, nikdy nesmí ukazovat jazyk. Svaly na lících jsou dobře vyvinuté, ne však vyčnívající. Oči má živé, nízko posazené, vcelku velké, kulaté, mírně vyčnívající, tmavě zbarvené, lemy očních víček musí být černé. Uši jsou střední velikost, široké v základu, na konci zaokrouhlené, jsou posazené vysoko, ne vak blízko sebe, jsou nošeny vztyčené. Krk je krátký, mírně klenutý, bez laloku. Záda má široká a svalnatá, hruď válečkovitou, dosti sníženou. Ocas je krátký, posazený na zadečku nízko, u kořene je silný, sukovitý, ke konci se zužuje.

VÝŠKA:
Francouzský buldoček má v kohoutku 30,5 až 31,5 cm.

VÁHA:
Francouzský buldoček má hmotnost v rozmezí 8 až 14 kg.

SRST:
Francouzský buldoček má krásnou, hladkou srst, přiléhající, lesklou a měkkou. Uznaná barva je bronzová, tygří i skvrnitá. Bronzové zbarvení může mít nevelké množství pestrých pruhů, lemování řas a víček musí být černé. Při tygřím zbarvení se připouští časté černé mělké pruhy s bronzovým nebo plavým nádechem, ale také nevelké množství bílých skvrn. Skvrnité zbarvení je nejčastěji bílé s dostatečně velkým množstvím velkých černých, bronzových nebo rezavých skvrn, obruba řas a víček musí být černá.

CHARAKTER:
Francouzský buldoček je družný, hravý, rozpustilý a důvtipný pejsek. Svého pána velmi miluje, laskavý je obzvláště k jeho dětem. Je velice kontaktní a společenský. Zbožňuje přítomnost ve společnosti lidí, je velmi chytrý, vnímavý a poslušný, připraven plnit příkazy majitele a hrát si s dětmi. Jsou to nádherní přátelé a společníci pro všechny členy rodiny.

PÉČE:
Nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Francouzský buldoček se průměrně dožívá 11 až 12 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Zápasník s býky.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.

Kokršpaněl

13. července 2008 v 12:51 Rasy
PŮVOD:
Anglický kokršpaněl byl vyšlechtěn v 19. století ve Velké Británii, kde byl v roce 1902 standard tohoto plemene také přiznán..

POPIS:
Anglický kokršpaněl je živé, statné, sportovní postavy, kompaktního a dobře vyváženého vzhledu. Hlava je objemná, s čistě výraznou, dobře vyvinutou lebkou. Čumák je kvadratický, s dobře zřetelným přechodem od čela. Čenich nosu je velký, černý, s dobře vyvinutými nozdrami. Oči nemnoho vypuklé, kulaté, temné, hnědé nebo černé podle zabarvení, mají jasný a veselý pohled, s výrazem jemnosti a inteligence. Uši jsou dlouhé, visící, široké, posazené nízko, přiléhající k lícním kostem, pokryté dlouhou hedvábnou srstí. Tělo je silné a kompaktní. Krk je mírně delší a svalnatý. Hruď je hluboká, ale ne široká. Ocas je posazený k úrovni zad poněkud níže, dříve se kupíroval na polovinu své délky.
Srst je přiléhající, lesknoucí se, hedvábná, rovná a měkká. Barva je různorodá:. Při jednobarevném zabarvení černí psi nemohou mít hnědý nebo načervenale-hnědý odstín, bílý na hrudi se dovoluje, ačkoliv je nežádoucí.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 39 až 41 cm.
Fena má v kohoutku 38 až 39 cm.

VÁHA:
Anglický kokršpaněl váží přibližně 12,5 až 14,5 kg.

SRST:
Anglický kokršpaněl má rovnou, složením hedvábnou, na dotek hladkou a ne příliš hojnou srst, nikdy není drátovitá, vlnitá či kudrnatá. Barva je různorodá: černá, hnědá, plavá. Bílá barva je dovolena pouze na hrudi.

CHARAKTER:
Anglický kokršpaněl je laskavý, chytrý a něžný pes, s veselým a přátelským charakterem. Je přitažlivý, miluje děti, je to všeobecný miláček celé rodiny. Jeho jedinou špatnou vlastností je tvrdohlavost. Vyžaduje pravidelné procházky, pro které je obzvláště zapálený.

PÉČE:
Srst potřebuje každodenní a důkladnou péči, rozčesávání kartáčem i hřebenem.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Anglický kokršpaněl se průměrně dožívá 12 až 13 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes specializovaný na lov sluky lesní,

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.


Bassethaund

13. července 2008 v 12:50 Rasy
PŮVOD:
Již od středověku se začali chovat těžší krátkonozí psi, určení k pronásledování zvěře v těžko prostupném terénu, kteří měli být tak pomalí, aby jim lovci stačili. Dnešní mohutní a těžcí baseti jsou ovšem výsledkem úsilí britských chovatelů, které nemělo s užitkovostí nic společného a jež se datuje od poloviny minulého století. Jeho předci byli pravděpodobně Artésko-normandský baset, vyvezený z Francie do Anglie a tam křížen s Bloodhoundem, neboť jedni historikové říkají, že baset byl vyšlechtěn ve Francii v 16. století, druzí však tvrdí, že ve Velké Británii v 19. století.

POPIS:
Basset Hound je krátkonohý lovecký pes, statnější a mohutnější postavy a aristokraticky důstojného vzhledu. Je dobře vyvážený, s velkým množstvím kvalit. Určité množství uvolněné kůže je požadované.
Basset Hound má vrchol čenichu téměř paralelní s linií od stopu k týlu a není o mnoho delší, než hlava od stopu k týlu. Vedle obočí a očí se může vyskytovat určité mírné množství vrásek. Lebku má klenutou, s dobře zřetelnou týlovou kostí, v obočí je středně široká, směrem k čenich se mírně zužuje. Stop je jen mírně vyznačený. Nos je zcela černý, s výjimkou světle zbarvených psů, kteří jej mohou mít hnědý nebo játrový, je velký a dlouhý a dobře otevřeným chřípím. Rty má dobře převislé. Oči mají kosočtverečný tvar, nejsou výrazné, ani příliš hluboko posazené, jsou tmavé u světle zbarvených psů však mohou být středně hnědé, mají klidný a vážný výraz. Světlé nebo žluté oči jsou nežádoucí. Uši jsou nízko posazené, pod linií oka, jsou dlouhé, ve správné délce dosahují až za konec čenichu, ne však nijak výrazně, jsou úzké a vtočené dovnitř, velmi ohebné, jemné a sametové struktury. Krk má svalnatý, dobře klenutý a dosti dlouhý, s e zřetelným ne však přehnaným lalokem. Tělo má dlouhé, od počátku do konce hluboké. Záda má rovná a dosti široká. Hruď je při pohledu zpředu úhledně ohnutá, prsní kost je výrazná. Ocas je dobře posazený, dosti dlouhý, u základu silný, směrem ke konci se zužuje, je pokrytý mírným množstvím hrubých chlupů. Při pohybu je nesený zvednutý a v mírně šavlovitém zatočení, nikdy není zatočený, ani příliš živý. Přední končetiny má krátké a silné, s dobrou kostní strukturou, na jejich nižších částech jsou vrásky. Ramena nejsou těžká, lopatky má dobře položené. Zadní končetiny jsou svalnaté, při pohledu zezadu má zadeček téměř kulovitý tvar. Tlapky má masivní, přední mohou směřovat rovně nebo mírně ven. Pohyb je volný a chůze hladká, přední končetiny dobře směřují vpřed, zadní končetiny se vždy charakteristicky vyhazují v silném úderu.

VÝŠKA:
Basset Hound má v kohoutku 33 až 38 cm.

VÁHA:
Standard FCI hmotnost neuvádí. Hmotnost se vypočítává podle výšky v kohoutku.

SRST:
Basset Hound má hladkou, krátkou a přiléhající srst, nikdy však příliš jemnou. Srst tvoří obrys těla čistý a nezpeřený. Dlouhá a jemná srst se zpeřeným efektem je vysoce nepřijatelná. Zbarvení je: Černo bílo tříslové (trojbarevné). Citronovo bílé (dvoubarevné). Jiné zbarvení je přijatelné.

CHARAKTER:
Basset Hound je vytrvalý a houževnatý lovecký pes, starodávného rodokmenu, který je používaný k nahánění zvěře ve smečce. Je nadán hlubokým, melodickým hlasem a v terénu je schopný neuvěřitelné výdrže. Má klidnou, laskavou a spokojenou povahu, není agresivní ani bázlivý.
Basset Hound je také něžný a velmi klidný, až flegmatickým dojmem působící pes se zvučným, melodickým štěkotem. Svým efektním zevnějškem si pes vynucuje neobyčejnou pozornost.
Většinou je mírný a přátelský, někdy však značně svéhlavý a jevící zřetelnou nechuť k absolutní poslušnosti. Nedívaje se na jeho vynikající vlastnosti honiče (vytrvalost, neúnavnost, naléhavost při práci pronásledování zraněných), je toto plemeno velmi populární i jako společenské, díky svému neodolatelnému zevnějšku. Děti velmi miluje. Je velice dobře přizpůsoben pro život v rodině. Vyžaduje delší a daleké vycházky. Někdy může být i tvrdohlavý a neposlušný

PÉČE:
Basset Hound potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Nezapomínejte jeho srst alespoň jednou týdně kartáčovat a občas mu zastřihávat přebytečné chlupy mezi polštářky. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Basset Hound se průměrně dožívá 12 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes, určený ke slídění a nahánění zajíců a králíku ve smečce.

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.

Bígl

13. července 2008 v 12:47 Rasy
PŮVOD:
Bígl (Beagle) je plemenem vyšlechtěným v Anglii ve 14. století. Vznikl křížením loveckých psů zajícovitých a starých anglických loveckých psů, Je určený k honu zajíců, lišek a různé zvěře. Po několik století byl Bígl (Beagle)chován v Anglii na královském dvoře a využíván ke štvanicím ve smečkách. Začátkem 20.s toletí se dostal také do USA, kde se stal velmi populárním. V současné době je plemeno rozšířeno po celém světě

POPIS:
Bígl (Beagle) je statný a kompaktně stavěný lovecký pes, dávající dojem kvality, ne však hrubosti. Je to veselý lovecký pes, jehož základním úkolem je lovit především zajíce. Je smělý, s ohromnou aktivitou, životní sílou a odhodláním. Je pohotový, inteligentní a velmi temperamentní. Je také přívětivý a čilý, bez náznaku útoku či bázlivosti.
Hlavu má dosti dlouhou, silnou, ne však hrubou. Lebka je mírně klenutá a mírně široká s nepatrným vrcholem. Nos je široký, preferuje se černý, nižší pigmentace je však u světle zbarvených psů povolena, chřípí jsou dobře otevřená. Oči má tmavě hnědé nebo oříškové, dosti velké, nijak hluboko posazené ani vypouklé, jsou dobře oddělené, s mírným a přitažlivým výrazem. Uši má dlouhé, na koncích jsou zakulacené, natažené vpřed dosahují téměř k nosu, jsou nízko posazené, visící půvabně a uhlazeně u lící. Krk je dostatečně dlouhý, mírně klenutý, s malým lalokem. Tělo má rovné a vyrovnané, bedra dobře vyvážená. Ocas je statný a mírně delší, je vysoko posazený, nesený zvesela, ne však v zakřivení na záda, je dobře osrstěný, zvláště na spodní straně. Přední končetiny má rovné, lokty pevné, výška od země k loktu je asi polovina jeho výšky v kohoutku. Zadní končetiny má pevné a svalnaté. Tlapky má těsné a pevné. Pohyb a chůze jsou volné, s dlouhými kroky předních končetin a s charakteristickým vyhazováním zadních končetin.

VÝŠKA:
Bígl (Beagle) má v kohoutku 33 až 40 cm.

VÁHA:
Bígl (Beagle) váží v rozmezí 8 až 14 kg.

SRST:
Bígl (Beagle) má krátkou, hustou a vodě odolnou srst. Jsou uznána všechna zbarvení, kromě játrového. Koneček ocasu je vždy bílý.

CHARAKTER:
Bígl (Beagle) je živý a pohyblivý, nikoliv však nadmíru temperamentní pes, který se nejlépe cítí na honu, doma a na návštěvách. Je mimořádně snášenlivý vůči lidem i ostatním psům, protože byl odjakživa držen ve velkých smečkách. Je přátelský, milý a nenáročný. Bígl potřebuje hodně pohybu, nesmíme však zapomínat, že pokud narazí na stopu, bývá problém ho odvolat a nezřídka mizí na celé hodiny, neboť miluje probíhání "sám pro sebe". Vyžaduje proto od útlého mládí důslednou výchovu v přivolání. Má sklon k tloustnutí. Vyznačuje se výborným zdravím, malebností a inteligencí.
Bígl (Beagle) je živý, čilý a veselý, s velmi společenskou povahou. Je také ostražitý, někdy však dosti svéhlavý. Při lovu je odvážný a vytrvalý. V rodině je velmi spokojený.

PÉČE:
Bígl (Beagle) potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Nezapomínejte jeho srst alespoň jednou týdně kartáčovat a občas mu kontrolovat a čistit ouška a zvukovod. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Bígl (Beagle) se průměrně dožívá 13 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes určený k nahánění zajíců a králíků ve smečce.

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.

Dalmatin

13. července 2008 v 12:47 Rasy
PŮVOD:
Dalmatin je plemenem, které do naší současnosti přišlo z dávných hlubin věku. Dalmatin má dodnes nejasný původ, který prozatím spočívá jen na domněnkách. Z ilustrací objevených ve starověkých hrobkách faraonů a podobných malbách datovaných do období 16. až 18. století, lze doufat či předpokládat, že Dalmatin existuje již 1000 let. Církevní kronika ze 14. století a z roku 1719 s jistotou podotýká, že Dalmatin má svůj původ ve Středozemí a zvláště v okolí Dalmatinského pobřeží. Dřívější ilustrace plemene můžeme naleznout na obrázcích italských malířů ze 16. století a na freskách v Zaostrogu v Dalmácii, které mohou být datovány přibližně do roku 1710. Práce napsaná Thomasem Bewickem, publikovaná v roce 1792 popisuje kresbu a popis Dalmatina, kterého Bewick přiřazuje ke kočárovým psům. V 18. století tedy byli ve Velké Británii velice populární. Běhali před kočáry a uvolňovali jim cestu. V roce 1959 byl ve studiu Walta Disneye natočen film "101 dalmatinů". Tím Dalmatin získal velkou popularitu. První standard pro Dalmatina byl napsán angličanem jménem Vero Shaw v roce 1882. V roce 1890 byl tento standard přenesený do oficiálního plemenného standardu. Plemenu bylo přiznáno FCI, AKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Dalmatin je společenský a rodinný pes, který je vhodný pro vycvičení k různým účelům.
Je dobře vyvážený, výrazně skvrnitý, silný, svalnatý a aktivní pes. V liniích je souměrný, není hřmotný ani hrubý, dřívější kočárový pes, schopný velké výdrže, vytrvalosti a rychlosti. Délka těla je v poměru k jeho výšce v kohoutku 10:9. Délka lebky je v poměru k délce jeho čenichu 1:1.
Hlavu má přiměřeně dlouhou. Lebku má plochou, mezi ušima dosti širokou, dobře ohraničenou spánky, s nepatrnou čelní brázdou, zcela bez vrásek. Kůže nosu je u černo tečkované varianty vždy černá, u játrově tečkované varianty je vždy hnědá. Čenich je dlouhý, silný, nikdy jakoby "ustřižený". Nosní most je rovný a paralelní k horní linii lebky. Rty jsou čisté, dobře přiléhající, nesvěšené. Oči má posazené dosti od sebe, jsou středně velké, zakulacené, jasné, s jiskřivým, inteligentním a ostražitým výrazem. U černě tečkovaných psů jsou tmavě hnědé, u játrově zbavených psů jsou světle hnědé. Oční linky jsou u černě tečkovaných psů černé, u játrově tečkovaných psů jsou játrově hnědé. Uši má posazené dosti vysoko, mírně větší, u základu spíše širší, jsou svěšené u hlavy, postupně se zužují ke kulatému bodu. Krk má dosti dlouhý, hezky klenutý, směrem k hlavě se zužuje. Záda má silná a vyrovnaná, s dobře ohraničeným kohoutkem. Hruď je nepříliš široká, avšak hluboká a prostorná, měla by dosahovat k loktům. Boky má úzké. Břicho je směrem k bedrům zřetelně podkasané. Ocas je u základu silný, směrem ke konci se zužuje, není posazený ani příliš, nízko, ani vysoko, dosahuje přibližně k hleznům, v klidu je nesený svěšený, s poslední třetinou nepatrně zatočenou nahoru. Přední končetiny jsou dokonale rovné. Ramena má mírně šikmá, čistá a svalnatá. Lokty má blízko u těla. Zadeček má kulatý, čistý a svalnatý. Tlapky jsou okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty, polštářky má kulaté a pružné. Drápky jsou u černě tečkovaných psů černé nebo bílé, u játrově tečkovaných psů jsou hnědé nebo bílé. Pohyb je obrovsky volný, chůze je silná, hladká, rytmicky akční, s dlouhými kroky.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 56 až 61 cm.
Fena má v kohoutku 54 až 59 cm.

VÁHA:
Pes váží přibližně 27 až 32 kg.
Fena váží přibližně 24 až 29 kg.

SRST:
Dalmatin má krátkou, hustou, tvrdou a uhlazenou srst. Základní zbarvení je čistě bílé, černě tečkovaná varianta je poseta černými skvrnami, játrově tečkovaná varianta je poseta hnědými skvrnami. Skvrny se nesetkávají, jsou okrouhlé, dobře definované a rozmístěné jak nejlépe to lze. Jejich velikost je přibližně 2 až 3 cm. Skvrny na hlavě, ocasu a na koncích jsou menší, než na zbytku těla.

CHARAKTER:
Dalmatin je nesobecký a přátelský pes. Není plachý nebo váhající, ani nervózní či agresivní. Dobrý hlídač, nebo ochranář z něho tedy nebude. Ve společnosti lidí se cítí moc dobře, je zvědavý na to, co se kolem něho děje. Ke své rodině je velice přítulný. Miluje děti a svému pánovi je velice oddaný.

PÉČE:
Dalmatin má srst, která po celý rok líná. Proto je pravidelně již z jeho těla odstraňujte gumovou masážní rukavicí. Dalmatin potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Občas mu kontrolujte a čistěte ouška a zvukovod. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Dalmatin se průměrně dožívá 12 až 14 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký a kočárový pes.

VYUŽITÍ DNES:
Společník.


Aljašský malamut

13. července 2008 v 12:45 Rasy
PŮVOD:
Severský pes, známý z dřívějších časů. Plemeno pochází z Aljašky a z arktických oblastí Kanady. Svoje jméno dostal od původních domorodců Aljašky, kteří plemena Malamutů odedávna využívali jako základní prostředek ke svému přesunu.

POPIS:
Aljašský malamut má silnou kostru s mohutnou skladbou svalstva. Výška v kohoutku je 58 až 63 cm, váha 34 až 38 kg. Tělo je zlehka prodloužené, má silný krk, hlubokou hruď a rovná záda. Končetiny jsou silné a pevné. Hlava je široká a velká, nikoliv však hrubá. Čumák je objemný a protažený. Temné oči mají mandlový tvar. Uši jsou stojaté, trojúhelníkové. Čenich nosu je černý, u zrzavě-žlutých Malamutů je hnědý. Pyšný ocas je položen vysoko, v klidném stavu je otočen na záda. Barva je různorodá a v široké škále: od světle našedlé do černé, od zlatavé do hnědé. Břicho a spodní část končetin je bílá. Na čumáku shledáváme bílé značky v podobě masky a oček. Pro souvislé zabarvení je povolená pouze barva bílá.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 63 cm.
Fena má v kohoutku 58 cm.

VÁHA:
Pes váží v kolem 38 kg.
Fena váží kolem 34 kg.

SRST:
Středně dlouhá. Porost srsti ochraňuje Malamuta v jakémkoliv počasí.

CHARAKTER:
Na konci 19. století se účastní sportovních závodů v saňových spřeženích, a to i pod vedením dětí. Malamut je velmi podobný vlku, jeho pohled je však upřímný a dobrosrdečný. Je to překrásný pracující pes, věrný svému majiteli. Je velice společenský, s dětmi se snáší velmi dobře. Vyznačuje se odolností a spolehlivostí.

PÉČE:
Pro ochranu zdraví je nutné seriozní fyzické zatížení.

Čau čau

13. července 2008 v 12:44 Rasy
PŮVOD:
Předpokládá se, že v minulosti Čau-čau sloužili tibetským budhistům k hlídání stád lam ve vysokohorských klášterech. Dle nálezů jejich předkové byli Mastifové a severská plemena psů. Čau-čau je jediný pes s černým jazykem, což jej sbližuje s medvědem, kterému se v dnešní době velice podobá. Číňané kdysi maso Čau-čau na několik způsobů upravovali a velice rádi jedli. V roce 1780 byli psi tohoto plemene poprvé přivezeni do Velké Británie a umístěni do zoologické zahrady. Pokládali je za velmi zuřivé a vzteklé, třebaže v základě je Čau-čau přítulný a oddaný. V roce 1895 vznikl Klub milovníků Čau-čau. V současné době jsou psi Čau-čau, zvláště jejich krátkosrstý druh, velice oblíbeni ve Velké Británii i v USA.

POPIS:
Čau-čau je silný pes, kompaktní a úměrné postavy. Hlava je velká, s plochou lebkou a zatáhnutým přechodem z čela na čumák. Čumák je přiměřeně dlouhý, široký v celé své délce. Dáváme přednost černému čenichu nosu, avšak v závislosti na zbarvení může mít i světlé zbarvení nebo být v odstínu barvy. Jazyk má černě-šedou barvu, uši jsou malinké, nakloněné dopředu. Ocas je vysoko nasazený, leží na hřbetu.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 48 až 56 cm.
Fena má v kohoutku 46 až 51 cm.

VÁHA:
V rozmezí 21 až 32 kg.

SRST:
Existují dva druhy Čau-čau: dlouhosrstí a krátkosrstí. U dlouhosrstých je srst vydatná, trčící, přepychová a dlouhá. U krátkosrstých je krátká a přiléhající k tělu. Přiznané zbarvení musí být souvislé a jednobarevné. Čau-čau je barvy černé, hnědé, modré, krémové, červeně-rezavé, krémové do téměř bílé.

Jorkšíeský teriér

13. července 2008 v 12:44 Rasy
PŮVOD:
Yorkšírský teriér byl vyšlechtěno na konci 19. století, a to horníky a pracovníky z Uest - Rajdinga (město stojící v Jorkšír -Nottinghemském uhelném revíru). Štěňata Yorkšírského teriéra byla vyšlechtěna v údolí řeky Er a velice se podobají štěňatům Erdelterierů. Předpokládá se, že toto plemeno vzniklo křížením Skai-teriéra s plemenem černě pálených teriérů. Je zajímavé, že proto, aby toto malé plemeno mohli exportovat, museli přistoupit k velmi umělé selekci (pes váží maximálně 1 kg). Plemeno bylo uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.

POPIS:
Yorkšírský teriér je velice kompaktní pes, podobný na dlouhosrstého Toi-teriéra. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst jasně zlatavé barvy. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev: na hlavě je pouze zlatavě pálená, na krku a těle tmavá, modravě ocelová. Uši nejsou velké, tvarované do písmene "V", stojaté nebo polo-stojaté. Ocas je pokrytý srstí tmavšího odstínu než na celém těle. Dle standardu srst nesmí padat z boků na podlahu a je pravidelně rozdělena od špičky nosu až ke konečku ocasu do pěšinky. Přiznané je modré zbarvení ocelového odstínu, se zlatavým pálením, u kořene tmavším. Štěňata tohoto plemene se rodí na svět zcela černí.

VÝŠKA:
Ideál 23 cm.

VÁHA:
Do 3,2 kg.

SRST:
Srst vyžaduje pečlivou a důkladnou péči.

CHARAKTER:
Yorkšírský teriér je velice oddán svému majiteli, vyniká pevným zdravím. Je velice veselým i společenským psem. Nádherně se chová nejen ke všem členům rodiny, ale i k jiným domácím zvířatům.

Český teriér

13. července 2008 v 12:43 Rasy
PŮVOD:
Vyšlechtěn byl v Česku, v roce 1940, křížením Skotského teriéra a Sealyhamského teriéra k honu lišek a jezevců. Vznikem tohoto plemene se zabýval český genetik František Horák, který dosáhl u nově vzniklého plemene výborných pracovních vlastností i přitažlivý zevnějšek. Některé rysy český teriér absolutně podědil od Dendi-dinmont-teriéra. Standard byl uznán v roce 1968.

POPIS:
Jde o plemeno loveckých psů. Hlava je dlouhá, se zakulacenou lebkou. Čelo mezi ušima není příliš široké, zužuje se k očím, přechod od čela k čumáku je slabě zřetelný. Oči jsou nevelké, hluboko posazené, tmavě hnědé, u světle hnědých psů jsou světle žluté. Čenich nosu je černý, u světle hnědých psů je světle hnědý. Uši jsou nevelké, vysoko posazené, vydatně přiléhají, svěšené. Ocas je delší, měří asi 18 až 20 cm, drží se vodorovně nebo zlehka spuštěný. Český teriér se vyznačuje nádherným zevnějškem.

VÝŠKA:
V kohoutku mají v průměru 25 až 32 cm.
U psa je optimální 29 cm.
Pro feny je optimální 27 cm.

VÁHA:
Asi 6 až 10 kg.

SRST:
Srst je dlouhá, jemná, nikoliv hrubá, vytváří "fousy na bradě" a "knír". Zbarvení je modro-šedé nebo světle-hnědé, mohou být i rezavé, šedé nebo bílé známky na hlavě, krku, hrudi, břichu, tlapách a pod ocasem, má bílý límec i bílý koneček ocasu. Srst se upravuje zastřiháváním dle stanoveného typu.

CHARAKTER:
Vyznačuje se dobrým vyrovnaným charakterem, což k tomuto plemeni přitahuje stále nové obdivovatele. Dokonale se přizpůsobuje horským podmínkám. Hodí se na strážní a hlídací službu.

PÉČE:
Nevyžaduje žádnou zvláštní péči mimo výše uvedeného.

Bull teriér

13. července 2008 v 12:42 Rasy
PŮVOD:
Bulteriér (Bull Terrier) vznikl v polovině 19. století ve Velké Británii. Jak už samotné jméno napovídá, vznikl křížením Anglických buldoků s bílými, dnes už neexistujícími, Staroanglickými teriéry a jeho "posláním" bylo zápasit v arénách s býky, se psy, či na čas dávit krysy a honit divoké kance. Zpočátku se hledělo pouze na bojové schopnosti, na vnější vzhled se poprvé zaměřil jistý James Hinks z Birminghamu, považovaný dnes za zakladatele moderního bulteriéra. Výsledkem křížení vznikl pes se znaky buldoků (krátká nízká čelist, přemrštěně vyznačené úhly nohou, hrbatá záda. Pro bílou barvu používali ke křížení Dalmatina.

POPIS:
Bulteriér (Bull Terrier) je středně velký, mimořádně svalnatý a mohutný pes, nazývaný "gladiátor mezi psy", pevně stojící na zemi. Výška v kohoutku do 35,5 cm, hmotnost 24 až 28 kg. Tělo široké s krátkým, silným hřbetem a hlubokým dobře vyvinutým hrudníkem. Končetiny silné, pevné, odpovídající výšce těla. Přední nohy rovnoběžné. Hlava dlouhá, hluboká, má v psí říši ojedinělý vejčitý tvar s klabonosem, tj. nosním hřbetem vyklenutým vzhůru. Oči malé, úzké, šikmo uložené, trojúhelníkové, posazené blízko u sebe. Uši malé, tenké, blízko od sebe nasazené, vzpřímené. Krk klenutý, dlouhý, svalnatý. Ocas krátký, nízko nasazený, vodorovně nesený. Srst krátká, přiléhající, lesklá, ale na pohmat hrubá. Zbarvení: čistě bílé nebo různě barevné, přičemž barevné plochy musí převládat, s bílými značkami nebo bez nich. Nežádoucí je jen modré a játrově hnědé zbarvení.

VÝŠKA:
Bulteriér (Bull Terrier) není omezen výškou v kohoutku, stnadard FCI výšku plemene neuvádí. Velikost psa, v souladu s jeho přednostmi a pohlavím, by měla spolu s jeho hmotností působit dojmem maximální vydatnosti a substance.
Bulteriér (Bull Terrier) má však v kohoutku průměrně 53 až 55 cm.
Miniaturní bulteriér (Bull Terrier Miniature) má v kohoutku ne více, než 35,5 cm.

VÁHA:
Bulteriér (Bull Terrier) není omezen hmotností. Standard FCI hmotnost plemene neuvádí. Hmotnost psa, v souladu s jeho přednostm a pohlavím, by měla spolu s jeho velikostí působit dojmem mawimální vydatnosti a substance.
Průměrně však váží v rozmezí 24 až 30 kg.
Miniaturní bulteriér (Bull Terrier Miniature) nemá žádnou hmotnostní hranici, postava psa by však měla být vyvážená.

SRST:
Bulteriér (Bull Terrier) má srst krátkou, přiléhající, lesklou a hrubou. Zbarvení: čistě bílé nebo různo-barevné, přičemž barevné plochy musí převládat, s bílými značkami nebo bez nich. Nežádoucí je jen modré a játrově hnědé zbarvení.

CHARAKTER:
Bulteriér (Bull Terrier) má smutný pohled, to mu však neodebírá jeho kouzlo. Je vynikající krysař a odvážný hazardér. Občas je nepřívětivý, vyžaduje však každodenní fyzickou zátěž. Potřebuje pevnou ruku a hodně trpělivosti již od raného věku. Je nutno korigovat jeho vztah k ostatním psům, k jiným domácím zvířatům i k lidem, protože má sklon ke rvačkám.

Roku 2009 - bylo mi 12

13. července 2008 v 12:41 | *Staňule for ♥Robin*
.:Chata:.
.:Koně:.


Anglický buldok

13. července 2008 v 12:40 Rasy
PŮVOD:
Pojmenování Bulldog se přeneslo z anglického jako "býčí pes". Prameny plemene vedou k Moloským dogám, bojovým plemenům žijícím ve starých Aténách. Ve středověké Anglii byli předkové buldoků používáni pro hon na silná zvířata. Začátkem 18. století se tito psi zúčastňovali "býčích zápasů", avšak v roce 1835 byly býčí zápasy zakázány. Jakýsi Bill Georgie pokračoval ve šlechtění buldoků a předělal původně bojového psa na spolehlivého společníka i dobrého přítele.
Plemeno bylo oficiálně uznáno koncem 19. století ve Velké Británii, začátkem 20. století i v USA. V roce 1875 byl otevřen první "Klub milovníků anglických buldogů". V ČR se toto plemeno objevilo v 80. letech 20.století a ihned se stalo velice populárním.
POPIS:
Tento pes je hladkosrstý, robustní, silný, střední velikosti. Výška v kohoutku je 38 až 40 cm, váha 22,7 až 25 kg. Hlava je mohutná, s krátkým, připlácnutým čumákem. Čenich je malý, zvednutý nahoru. Uši jsou malinké, tenké, stojaté, ve tvaru "růže". Ocas u tohoto plemene psů je krátký, není delší jak 8 cm. Pes je poměrně tlustý, s hladkou, krátkou srstí. Nohy jsou krátké a tlapky velké se silnými prsty. Buldoci se bohužel nevyznačují dlouhověkostí.
Barva je souvislá, zlatě-kaštanová, rezavá, hnědě-žlutá, tygří nebo bílá.
VÝŠKA:
V kohoutku má 38 až 40 cm.
VÁHA:
Pes váží do 25 kg.
Fena váží do 22,7 kg.
SRST:
Je krátká a hladká a proto vypadá (ale pouze vypadá) hrubá.
CHARAKTER:
Anglický buldok je ztělesněním živosti, síly a odhodlání. Je to chytrý, pohotový, smělý, loyajální, spolehlivý, odvážný a inteligentní pes, který velmi miluje děti. Svým vzhledem působí divokým dojmem, má však od přírody laskavou povahu. Vyniká dobráckým a přátelským charakterem.
Buldok

Německý boxer

13. července 2008 v 12:39 Rasy
PŮVOD:
Původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy z středověkého Řecka asi před dvěma tisíci lety. Do Německa byl vyvezen v polovině minulého století k křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.

POPIS:
Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Výška v kohoutku u psů je 57-63 cm, u fen 53-59 cm. Hmotnost psů je přibližně 30 kg a fen okolo 25 kg. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií, černou maskou, čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Oči a víčka tmavá. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím,vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.
Charakteristické rysy boxera jsou: vrozený předkus, znak psů sledujících v trávě stopu býka.

VÝŠKA:
V kohoutku
u psů je 57-63 cm,
u fen 53-59 cm.

VÁHA:
u psů je kolem 30 kg (pri výšce 60 cm),
u fen kolem 25 kg (pri výšce 56 cm)

SRST:
Krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.

CHARAKTER:
Do současné doby přetrvává bojový charakter předků. Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy.

Jezevčík

13. července 2008 v 12:38 Rasy
PŮVOD:
Podle typu srsti se jezevčíci dělí na hladkosrsté, dlouhosrsté a drsnosrsté. Hladkosrští jezevčíci se možná odštěpili ve 14. až 15. století od francouzských basetů a pinčů. Byli tedy pravděpodobně nejstaršími německými loveckými psy. Dlouhosrští jezevčíci, kteří vznikli křížením hladkosrstých jezevčíků se španěly, se objevili v 15. až 16. století. Drsnosrští jezevčíci vznikli na přelomu 17. a 18. století křížením hladkosrstých jezevčíků s kníračem a posledních sto let byli tito potomci kříženi ještě s Dandie dinmond teriérem. Roku 1888 byl v Německu založen "Klub milovníků jezevčíků" a tehdy byl také přijat jejich první standard.

POPIS:
Jezevčík jsou chováni po celém světě. Jezevčíci jsou silní, svalnatí psi, se značně protáhlým tělem a krátkýma nohama. Bez ohledu na krátkost svých končetin jezevčík nepůsobí neobratným dojmem.

VÁHA:
Jezevčík standard: do 9 kg, optimální 6,6 až 7 kg.
Jezevčík trpasličí: do 4 kg.
Jezevčík králičí: do 3,5 kg.

SRST:
Jezevčík hladkosrstý:
Krátká, hustá, lesklá, hladce přiléhavá, pevná.
Zbarvení:
a) Jednobarevné: Červená, červenožlutá, žlutá. Upřednostňuje se čistá barva.
b) Dvoubarevné: Temně černá nebo hnědá.
c) Skvrnité (tygrované, žíhané): Základní barvou je vždy tmavá barva (černá, červená nebo šedá).

Jezevčík drsnosrstý:
Stejnoměrně přiléhavá. Hustá, drátovitá.
Zbarvení:
a) Jednobarevné: Červená, červenožlutá, žlutá. Upřednostňuje se čistá barva.
b) Dvoubarevné: Temně černá nebo hnědá.
c) Skvrnité (tygrované, žíhané): Základní barvou je vždy tmavá barva (černá, červená nebo šedá).

Jezevčík dlouhosrstý:
Rovná, lesklá srst s podsadou, přiléhající, prodlužuje se na spodní straně těla.
Zbarvení:
a) Jednobarevné: Červená, červenožlutá, žlutá. Upřednostňuje se čistá barva.
b) Dvoubarevné: Temně černá nebo hnědá.
c) Skvrnité (tygrované, žíhané): Základní barvou je vždy tmavá barva (černá, červená nebo šedá).


CHARAKTER:
Jsou to chytří, živí psi, velice oddaní a věrní pánovi, výborní hlídači s pronikavým hlasem.

PÉČE:
Mají rádi dlouhé procházky. Jejich konstituce jim neumožňuje skákat po vertikální ose. Tento pohyb by mohl vést k poškození páteře, zvláště má-li pes nadváhu.

Welsh corgi pembroke

13. července 2008 v 12:38 Rasy
PŮVOD:
Starodávný anglický pastevecký pes. Známý v Jižním Welschu v 11.století. Předpokládá se, že původci tohoto plemene byli dovezeni Flamendskými tkalci, usazujícími se ve Welsu. Pembrok je zručný pastýřský pes silného rohatého skotu. Mrštně a šikovně vede krávy, ty neposlušné a od stodoly utíkající kouše do nohou. V 19. století Pembroky křížili s Welsh Corgi Cardigan, což vyrovnalo rozdíly mezi těmito plemeny. V roce 1925 se vystavovali jako zvláštnosti jednoho plemene. Plemeno Pembrok Welsh Corgi bylo přiznáno jako samostatné roce 1934.

POPIS:
Jde o plemeno služebních psů.
V současnosti je Pembrok velice oblíben jako společenský pes, je obdařen laskavým chováním a vyznačující se oddaností. Je to malý pes, spíše silnější postavy, protáhlého tvaru. Hlava připomíná liščí, ale výraz čumáčku je upřímný a dobrosrdečný. Uši jsou stojaté s mírně skosenými konečky. Také ocas tvarem připomíná liščí, je svěšený, dosahuje až na zem.

VÝŠKA:
V kohoutku má 25,4 až 30,5 cm.
Ideal 30 cm.

VÁHA:
Pes váží v rozmezí 10 až 12 kg.
Fena váží v rozmezí 10 až 11 kg.

SRST:
Srst je bohatá, hladká, přiléhající, na různých částech těla není stejně dlouhá. Zbarvení je plavé, rezavé, sobolí, černé s rezavými nebo pepřové s bílými známkami.

CHARAKTER:
Pembrok je velice úzce svázán se svým domovem a rodinou chovatele. Ačkoliv je vzrůstem malý, je to velice odvážný, bdělý a nadaný hlídač.

PÉČE:
Nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Kolie dlouhosrstá

13. července 2008 v 12:37 Rasy
PŮVOD:
I když se domníváme, že plemeno je skotské, bylo před 400 lety dovezeno do Skotska ze Španělska. Pojmenování plemene pochází od skotské ovce (colley), jejichž stáda ochraňovalo. Na formování plemene se pravděpodobně podíleli irští setři a psovití chrti. Mimo všeobecně známé dlouhosrsté kolie existuje i krátkosrstý druh, který se odlišuje krátkou, drsnou a hrubou srstí.

POPIS:
Je plemeno služebních psů. Druhé označení je skotský ovčácký pes. Je to ideál krásy. Fyzická stavba je založena na fyzické síle a aktivitě, bez nemotornosti a jakéhokoliv náznaku hrubosti. Tělo je vzhledem k výšce v kohoutku poněkud delšího rozměru, záda jsou silná, žebra zaoblená, hrudní část je hluboká a za lopatkami vcelku široká. Lokty směřují vždy dozadu, nikdy dovnitř ani ven. Kosti jsou kulaté a vcelku pevné. Hlava je dlouhá, úzká, suchá, klínovitého tvaru. Čenich nosu je u všech zbarvení černý. Uši jsou vysoko posazené, trojúhelníkové, ze 2/3 od základu stojaté, jejich konce spuštěné. Krk je dlouhý, bez známek zatížení. Hrudník je hluboký. Břicho vtažené. Srst dlouhá, místy vlnitá, s hustým podsrstím. Na tvářích a zadních stranách stehen vytváří výčesky, v kohoutku hřívu. Zbarvení je rezavé s bílým, černé s pálením s bílým, mramorově modré, modré.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 56 až 61 cm.
Fenka má v kohoutku 51 až 56 cm.

VÁHA:
V rozmezí 20 až 30 kg.

SRST:
Srst dlouhá, místy vlnitá, s hustým podsrstím. Díky husté dlouhé srsti dobře překonává nepohodu počasí. Na tvářích a zadních stranách stehen vytváří výčesky, v kohoutku hřívu. Zbarvení je rezavé s bílým, černé s pálením s bílým, mramorově modré, modré.

CHARAKTER:
Vyhovující pes do rodiny s dětmi, snášenlivý, oddaný, věrný, lehce se cvičící. Kolie je silný a živý pes. Je velice oblíbená, o čemž svědčí i mnohodílný americký seriálový film "Lessie" (i když v roli skotského ovčáckého psa zde vystupoval pes s přezdívkou Leddi).

PÉČE:
Nepotřebuje velkou péči.

Německý ovčák

13. července 2008 v 12:36 Rasy
PŮVOD:
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, ustálené až na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů nejednotného typu. Poprvé bylo představeno na výstavě v Hannoveru v roce 1882. Na konci 19.století začala německé ovčáky používat policie, armáda a jiné ozbrojené složky jako přední strážce a vyšetřovatele. V době první i druhé světové války němečtí ovčáci pomáhali v armádě jako zdravotníci. Ve 20. století bylo plemeno přiznáno a získalo po celém světě všeobecnou popularitu, hlavně díky svým vynikajícím služebním schopnostem.

POPIS:
Německý ovčák je plemeno služebních psů.
Středně velký pes obdélníkového rámce, silný, energický a dobře svalnatý. Pohlavní rozlišení je zřetelné: psi jsou mohutnější, než feny. Mírně protaženého typu s dobře vyvinutými svaly. Hlava menší, úměrně posazená k tělu, klínovitého tvaru, čenich silný, nosní hřbet rovný. Lícní kosti mírně zakulacené. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu a nahoru, stojící. Oči středně velké, mandlového tvaru. Hřbet rovný, široký, záď dlouhá, mírně spádovitá. Hrudník ne příliš široký, břicho mírně vtažené. Krk suchý, silný. Bedra krátká, postupně přecházející na zadek. Zadek je okrouhlý, plynule přechází ke kořeni ocasu. Ocas vysoko nasazený, bohatě osrstěný, dosahuje alespoň k hleznům i níže. V klidu nesen v mírném oblouku zavěšený dolů, při vzrušení se zvedá.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 61 až 66 cm, průměr je 62,5 cm.
Fena má v kohoutku 56 až 61 cm, průměr je 57,5 cm.

VÁHA:
Pes váží 30 až 40 kg.
Feny váží 22 až 30 kg.

SRST:
Srst středně dlouhá, tvrdá a hustá, s bohatým podsrstím, na uších a na hlavě kratší. Delší srst nežádoucí. Předpokládané zbarvení je jasné: pásově šedý, pásově rezavý, černé s pálením, vlčí-šedá, celo-černá s nádechem, černé.

CHARAKTER:
Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností k chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností.
Temperamentní, přitom snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i k domácím zvířatům.
Chovatel musí mít neustále na paměti, že Německý ovčák vyžaduje nejen pevnou ruku a dobrý výcvik, ale také neustálý dostatek pohybových, zátěžových aktivit. Bez práce a aktivity se tento pes stává zlým a nezvladatelným. Pro německé ovčáky je charakteristické onemocnění zvané jako "Skrytá dysplázie kyčelního kloubu", proto buďte velice obezřetní již při výběru štěněte, aby toto onemocnění od rodičů toto nepodědilo.

PÉČE:
Chovatel musí mít neustále na zřeteli, že německý ovčák vyžaduje výcvik a dostatek volného prostoru k realizování svých pohybových aktivit.

Skotský jelení pes

13. července 2008 v 12:34 Rasy
PŮVOD:
Skotský jelení pes (Deerhound) je plemenem známým ponejvíce na britských ostrovech již od středověku. Chovalo se a chová především pro lov jelenů. Podle některých verzí byli jeho předci dovezeni do Anglie již před 3 000 lety finskými kupci a proto mají hrubou srst. Existuje však také doměnka, že jeho předci byli dovezeni Kelty již v 5. století před naším letopočtem, neboť byly nalezeny sklaní malby, znázorňující právě tyto psy. S používáním střelných zbraní však zájem o tyto psy ustal. V polovině 18. století bylo plemeno na pokraji vyhynutí. Díky kynologům Archibaldu a Duncanovi Mc Neilům byl chov plemene znovu obnoven.

POPIS:
Skotský jelení pes (Deerhound) je plemeno krátkosrstých loveckých psů. Druhý název je Shatlandský jelení pes. Ve Velké Británii tyto psy pěstují jenom jeho milovníci.
Hlavu má protáhlou, spíše než plochou, tak kulatou, téměř bez vyznačeného stopu. Nos má mírně orlí a černý. Čenich je zašpičatělý. Lebka je pokryta mírně delší srstí, měkčí, než je zbývající. U světle zbarvených psů je černý čenich preferovaný. Oči má tmavé, obecně tmavě hnědé nebo lískové, jsou plnější, s velmi měkkým pohledem. Světlé oči jsou nežádoucí. Uši má vysoko posazené, jsou pokryté měkkou a hebkou, na dotek jakoby myší srstí, ne však nijak dlouhou, jsou černé nebo tmavě zbarvené. Krk má velmi silný, týl krku je velmi prominentní. Záda má plochá, bedra dobře klenutá. Hruď je hluboká, spíše než široká, ne příliš plochá. Ocas má siolný, u kořene silný, směrem ke konci se zužuje, dosahuje téměř až k zemi, je hojně osrstěný, na horní straně silnou a drátovitou srstí, na spodní straně je srst delší, zatočený nebo zakřivený ocas je nevhodný. Přední končetiny jsou rovné široké a pevné. Tlapky má kompaktní, se silnými drápky. Chůze i pohyb jsou aktivní, lehké a přesné.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku minimálně požadovanou výšku 76 cm.
Fena má minimální požadovanou výšku v kohoutku 71 cm.

VÁHA:
Skotský jelení pes (Deerhound) váží v rozmezí 36 až 46 kg.

SRST:
Skotský jelení pes (Deerhound) má srst střapatou, chlupatou a chundelatou. Vlněná srst je nepřijatelná. Sprátvná srst je silná, dobře přiléhající, střepatá a rozcuchaná, hrubá nebo kadeřavá.
Zbarvení je tmavomodro šedé, tmavě nebo světle šedé, nebo na hnědém základě strakaté a žluté, písečně červené nebo červeně srnčí. Bílá hruď, bílé tlapky a mírně bílý konec zádi jsou přípustné, méně bílého zbarvení je však lepší, neboť je to jednobarevný pes. Bílý požár na hlavě nebo bílý límeček jsou nepřijatelné.

CHARAKTER:
Skotský jelení pes (Deerhound) je ideálním spojením rychlosti, síly a výdrže, které navíc podtrhuje jeho jemná důstojnost. Je to jemný a přátelský pes, poslušný a snadno cvičitelný. Navíc charakteristický viditelnou touhou a horlivostí Vás potěšit. Je poddajný a umírněný, nikdy není podezřívavý, agresivný ani nervózní. Jeho chůze prozrazuje klinou důstojnost. Je dobrácký a něžný, velmi miluje svého pána.

PÉČE:
Skotský jelení pes (Deerhound) Péče o jeho srst je nutná. Prospívají jim dlouhé a časté procházky.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Skotský jelení pes (Deerhound) se průměrně dožívá 11 až 12 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes vysoké zvěře.

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.
PŮVOD:
Skotský jelení pes (Deerhound) je plemenem známým ponejvíce na britských ostrovech již od středověku. Chovalo se a chová především pro lov jelenů. Podle některých verzí byli jeho předci dovezeni do Anglie již před 3 000 lety finskými kupci a proto mají hrubou srst. Existuje však také doměnka, že jeho předci byli dovezeni Kelty již v 5. století před naším letopočtem, neboť byly nalezeny sklaní malby, znázorňující právě tyto psy. S používáním střelných zbraní však zájem o tyto psy ustal. V polovině 18. století bylo plemeno na pokraji vyhynutí. Díky kynologům Archibaldu a Duncanovi Mc Neilům byl chov plemene znovu obnoven.

POPIS:
Skotský jelení pes (Deerhound) je plemeno krátkosrstých loveckých psů. Druhý název je Shatlandský jelení pes. Ve Velké Británii tyto psy pěstují jenom jeho milovníci.
Hlavu má protáhlou, spíše než plochou, tak kulatou, téměř bez vyznačeného stopu. Nos má mírně orlí a černý. Čenich je zašpičatělý. Lebka je pokryta mírně delší srstí, měkčí, než je zbývající. U světle zbarvených psů je černý čenich preferovaný. Oči má tmavé, obecně tmavě hnědé nebo lískové, jsou plnější, s velmi měkkým pohledem. Světlé oči jsou nežádoucí. Uši má vysoko posazené, jsou pokryté měkkou a hebkou, na dotek jakoby myší srstí, ne však nijak dlouhou, jsou černé nebo tmavě zbarvené. Krk má velmi silný, týl krku je velmi prominentní. Záda má plochá, bedra dobře klenutá. Hruď je hluboká, spíše než široká, ne příliš plochá. Ocas má siolný, u kořene silný, směrem ke konci se zužuje, dosahuje téměř až k zemi, je hojně osrstěný, na horní straně silnou a drátovitou srstí, na spodní straně je srst delší, zatočený nebo zakřivený ocas je nevhodný. Přední končetiny jsou rovné široké a pevné. Tlapky má kompaktní, se silnými drápky. Chůze i pohyb jsou aktivní, lehké a přesné.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku minimálně požadovanou výšku 76 cm.
Fena má minimální požadovanou výšku v kohoutku 71 cm.

VÁHA:
Skotský jelení pes (Deerhound) váží v rozmezí 36 až 46 kg.

SRST:
Skotský jelení pes (Deerhound) má srst střapatou, chlupatou a chundelatou. Vlněná srst je nepřijatelná. Sprátvná srst je silná, dobře přiléhající, střepatá a rozcuchaná, hrubá nebo kadeřavá.
Zbarvení je tmavomodro šedé, tmavě nebo světle šedé, nebo na hnědém základě strakaté a žluté, písečně červené nebo červeně srnčí. Bílá hruď, bílé tlapky a mírně bílý konec zádi jsou přípustné, méně bílého zbarvení je však lepší, neboť je to jednobarevný pes. Bílý požár na hlavě nebo bílý límeček jsou nepřijatelné.

CHARAKTER:
Skotský jelení pes (Deerhound) je ideálním spojením rychlosti, síly a výdrže, které navíc podtrhuje jeho jemná důstojnost. Je to jemný a přátelský pes, poslušný a snadno cvičitelný. Navíc charakteristický viditelnou touhou a horlivostí Vás potěšit. Je poddajný a umírněný, nikdy není podezřívavý, agresivný ani nervózní. Jeho chůze prozrazuje klinou důstojnost. Je dobrácký a něžný, velmi miluje svého pána.

PÉČE:
Skotský jelení pes (Deerhound) Péče o jeho srst je nutná. Prospívají jim dlouhé a časté procházky.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Skotský jelení pes (Deerhound) se průměrně dožívá 11 až 12 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes vysoké zvěře.

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.

Fotky

13. července 2008 v 12:28 parkur

O parkuru

13. července 2008 v 12:27 parkur
Při parkurovém skákání jde o to, projet celou dráhu s překážkami co nejlépe, tzn. bez trestných bodů, a v co nejlepším čase. V tomto druhu sportu musí jezdec prokázat souhru s koněm, velmi dobré vedení koně a v neposlední řadě také správný sed jezdce na koni i při skákání.
V parkuru existuje několik stupňů obtížnosti. Od nejlehčího ZM, po nejtěžší TT. Každý stupeň má danou výšku překážek, přes které kůň skáče. V tomto stupni může být překážka nanejvýš o 10 cm vyšší než je požadovaná výška stupně obtížnosti. Např. v stupni L může být překážka nanejvýš 130 cm (120+10 cm).
Zde je přehled všech stupňů obtížnosti:
ZM - 80 cm
Z - 100 cm
ZL - 110 cm
L - 120 cm
S - 130 cm
ST - 140 cm
T - 150 cm
TT - 160 cm
Když se stane, že kůň překážku nepřeskočí nebo odmítne poslouchat jezdce, dostává trestné body nebo je vyloučen. Samozřejmě na tyto penalizace jsou tabulky.
Jelikož stupnic penalizací je více, následující přehled je podle stupnice A:
shození, poboření překážky nebo dotyk končetiny koně vodního příkopu = 4 trestné body
1. odmítnutí poslušnosti = 3 trestné body
2. odmítnutí poslušnosti = 6 trestné body
3. odmítnutí poslušnosti, pád jezdce nebo obou = vyloučení
překročení časového limitu za každou započatou vteřinu = 1 trestného bodu, při rozeskakování = 1 trestný bod
Podle stupnice C, která se používá na většině světových soutěžích v parkuru:
shození, poboření překážky nebo dotyk končetiny koně vodního příkopu = 4 trestné body
1. odmítnutí poslušnosti = 4 trestné body
2. odmítnutí poslušnosti = 4 trestné body
3. odmítnutí poslušnosti, pád jezdce nebo koně = vyloučení
V parkurovém skákání se požívají různé druhy překážek. Existují dva základní druhy překážek: kolmé skoky a oxery.

Kolmé skoky
jsou to vertikální překážky s několika kavaletami uspořádanými jedna na druhou. Je poměrně obtížný, protože kůň má jen málo času uvědomit si výšku skoku. Mají za úkol prověřit schopnost koně skákat do výšky.Oxery
jsou to takové překážky, na nichž musí kůň skákat nejen do výšky, ale i do dálky. Jsou sestaveny tak, aby když se jich kůň dotkne, ihned spadli.Zeď
je to svislá překážka namalovaná z namalovaných dřevěných kvádrů se světlejším okrajem. Někteří koně jsou z ní vystrašeny, protože nevidí místo doskoku.


Dvojbradlí
nebolidoublebar
je vlastně oxer s dvěma řadami stojícími těsně u sebe různě vysokými kavaletami.

Trojbradlínebolitripplebar
je oxer se třemi řadami stojícími těsně u sebe různě vysokými kavaletami.

Křížek
je to nejjednodušší překážka. Skládá se ze dvou kavalet postavenými přes sebe do tvaru písmene X.

Kozí hřbet
tato překážka se moc v soutěžích nevyskytuje. Vypadá jako trojbradní, ale prostřední kavaleta je nejvyšší než první a poslední.

Přírodní skoky
jsou to překážky vyrobené z přírodních materiálů jako jsou nenabarvené tyče nebo forma živého plotu. Tyto překážky jsou obtížné, koně se jim často vyhýbají.

Základní oxer
je jeden z nejtěžších oxerů. Skládá se ze dvou stejně vysokých překážek postavených těsně za sebou a skáčou se jedním skokem

Vějíř
skládá se ze tří kavalet, které vycházejí z jednoho sloupku a rozevírají se do třech, což koni umožňuje skákat na jedné straně jako kolmý skok a na druhé straně jako trojbradlí.

Vodní příkop
existuje ve dvou typech: kombinovaný s kolmým skokem nebo oxerem, nebo širší příkop s nízkým živým plotem před ním. Na doskoku je umístěna bílá páska, aby bylo možno posoudit, zda kůň neudělal chybu.
V parkurovém skákání existují různé druhy soutěží, jako jsou např. klasická soutěž, dvoufázové skákání (tzv.dvoufázovka) a stupňovaná obtížnost (tzv. postupka).

A

13. července 2008 v 12:17 Jména koní
AndyAscalonaAranka
AtikaAntikaArmeny
AdraAfraAlja
ArkádaAféraAlabamy
AtletkaAzalkaAbrakadabra
ArabelaArkaAkarea
AcidApolloAbdullah
ArkoAvignonArgo
AmadeusAbraxasAron
AtlasAir Rainy HackArtex
ArcaneAtletic StarArno
AmonAspartamAmor
AdenArkleArke
AlarmAnilinAbstrakt
AkordAspektArkas
ArkonyAll RightAsper
Artic BayAriveAdept
ArpádAldanteAgent
AleppoAldatoAgrip
AlarmAthosAjax
AbaccusAbbervail DreamAbby
AbdullahAbercrombieAble Master
AzureAbove The CloudsAzur
AbsentAzboAbu
AcapellaAceAyla
AcerAces Diamond RioAcker Bilk
AcornAcromantulaAd Alta
AdagioAdatAddie Over
AdmiralAdrianAeris
AerosmithAferditieAfrica
AfterglowAfternoon DelightAftershock
AgapeAgent 007Averti
AvaAutumnAi
AidaAutumn GoldAiko
Autumn StormAirAir Born
Autumn StarAir MagicAitch
AkashaAkhademyAl
Al AkbarAlacazamAladdin
AlanahAlaskaAtlanta
AlcatrazAlexAlexa
Alexander the GreatAlfieAli
Ali BabaAuroraAlizay
All My HeartAll NaturalAll That Jazz
Alladin's TreasureAll-American RocketAllegra
AllegriaAu LaitAtom
AthenaAt LastAllstar
AllyAlmondAlmost Illegal
AlomarAstrologyAlouette
AltairAltivoAlto Vito
AlwaysAlways A DotAmadeus
AmandaAmarettoAmarillo Rose
AmazingAmazing GraceAmazon
AmbaraAmbassadorAmber
Amber DancerAmbitionAmbitious
AmeeraAmerican BeautyAmerican Pie
AmethystAmfortasAmigo
AmuletAmyAn Affair to Remember
AnakinAnandaAnchor
ArtexAndaleAndrejana
AngelAngel EyesAngel of Mine
AngelfireArtooAngelo
Angel's GloryAngleAnita
Aspects of LoveAnnabelAnnabelle
AnnieAztecAsia
Another ChanceAshleyAnthem
AnthonyAntonAny Victory Will Do
AshesApacheApache Clouds
Apache OutlawApache SunriseAphrodite
AshantiAsh WinderAppalooa
Ash KaliniApplauseApple
Apple PieApple CandyApple Dew
ApplejackAshAsgard
ApplesAprilApril Babe
April ShowersAquaAquarius
AspenArabian DancerArabian Knight
Arabian NightAragonAramis
ArborannArcadiaArcher
ArchieArchimedesArctic Sun
AreoArthurAriadne
ArialAriesAristo
AristotleArizonaArizona Sunset
ArmadArmed & DangerousArmful of Tiger Lilies
Arnica de la BarreArnieArrow
Artemis
Arkelshof´s Sunlight
Age of Beauty
Almirante

B

13. července 2008 v 12:15 Jména koní
BafaBelindaBellevue
BellesauvageBellamiBosorka
BosiBekynaBlanda
BeruškaBruselBelgie
BeatyBojarkaBajka
BelonaBonfireBounty
BergamonBonnyBongo
Black ArrowBig BeatBurbon
BoleroBonachoBrix
Black PotBetelBubi
BelatrixBonifaceBarbaresco
BallycolorBalicorBoomerang
Be FairBuenosBargiel
BarrowBerryBrokát
BukephalosBostonBoogie
BatikBrevisBalt
BorgisBrahelBaron
BosporBonetBarex
B.C.BabauskaBabbelute
BabeBabe RuthBabes
Baby BlueBaby BoomBaby Doll
Baby FaithBaby GBaby Mae Bars
Baby MoonBabycakesBabycham
BacardiBack In A FlashBackstreet Bay
Bad TimeBad WhiskyBadge
BadgerBagelsBail Me Out
BaileyBaileys Irish CreamBalancing Belle
BaldemarBaldyBall Park
BalletBalooBama
BronkoBambiBambino
BammerBandanaBandido
BanditBanjoBanner
Banner BlossomBar KingBar Mount
Bar RoomBarbieBare Necessities
BaringrBar-K TrufflesBarkley
BarledaBarneyBarnum
BaronBarqBarreness
BarronBartBaryshnikov
BarzanadanaBashaBashful
BasilBasilasBask
BassenthwaiteBastiaanBathsheba
BatmanBatmanBatovian
Batteries Not IncludedBattlecryBatty
BaxterBayBay Petite
BayardBayjourBaymont
BaystreetBaywatch BabeBazooka
BBQBe My GuestBe My Valentine
BeachBeach GameBeachcomber
Beam Me Up ScottieBeamingBear
Beat the ClockBeauBeau Dancer
Beau ZamBeau ZephyrBeautiful Dreamer
Beautiful OblivianBeautyBeauty's Star
BeaverBeckBedazzaled
Beech SkyBeezelyBeigh
BekkiBelieveBelieve n Miracles
BellBellaBella Baby
BelladonteBelleBelle of the Ball
BellefireBellezaBellini
BellinoBellota's JewelBelltello
BelmontBenBenjamin
BennyBenny BoyBenson
BentoBermudaBerry
Berry BlitzBertBest Bet
Best of LuckBettyBeyond the Limits
BiancaBig BenBig Bert
Big BirdBig FootBig Hustler
Big JakeBig LeagueBig Mac
Big NewsBig RedBig'n
BigstoneBijouxBikini
BilboBillieBilly
Billy the KidBindiBindy
BingoBioBiraldo
BirdBiscuitBistro
Bit of a PickleBit of MasqueradeBite My Dust
BitsBitsyBJ
BlackBlack BarBlack Bart
Black BeautyBlack BessBlack Future
Black JackBlack KyberBlack Lightning
Black MagicBlack RoseBlack Shadows
Black ShowgirlBlack TideBlack Tie Affair
Black ToesBlack ZephyrBlackberry
BlackhawkBlackieBlackjack
BlackyBlancaBlarney
BlasterBlazeBlaze of Enchantment
Blazing BerryBlazing CometBlazing Heart
Blazing KeelBlazing SpeedBlessing
Bling BlingBlissBliss
BlissfulBlitzBlitzen
BlizzardBlondieBlossom
BlueBlue AngelBlue Chip
Blue CloudBlue Eyed BanditBlue Eyes
Blue lands RoseyBlue LegendBlue Max
Blue MoonBlue MurderBlue Patent
Blue StoneBlue ValentineBluebell
Blueberry HillBluebird the WordBluegrass
BlueprintBlues TravelerBlustery
BoBo DidleyBo Hunk
BobBoba FettBobbi
BobbieBobbyBobby Jo
BoeBoiling BeautyBojangles
BolaroBold LadBold Venture
BoleroBoltBonzo
BooBoogerBooger Baby
BoogieBookmarkBoomer
BoomerangBootsBoot's Scootn'
Born To Be BadBorn To Do ItBorn To Fly
BossinovaBossyBoston
Boston CreamBotanicBounty
BourbonBowBow Tie
BoyBrackenBramble
BranaganBrandonBrandy
Brash n SassyBrass PlumBrat
BraveBrave OneBrave Vision
BraveheartBravoBreeze
Breeze BarBreeze of the SouthBreezy
BremanBrennerBrewski
BriannaBridal RunBrie
BrighamBright IdeaBritish Banker
BrittBroccoBroken Arrow
BrokerBronsonBronze Cross
BrookBrookeBrownie
BruceBruiserBrunello
BrunoBrutusBuba
BubbaBubbleBubble Gum
BubblesBubsBuck
Buck of SugarBuck Or TwoBuck-A-Roo
Buckeroo Times TwoBuckminsterBuckshot
BuckwheatBuckyBud
BuddyBudhaBueno
BuffyBugabooBugs
Bugs BunnyBugsyBull Marker
BulletBullseyeBumble
Bumble BeeBumblesBumper
BumpkinBumpyBunny
Burgandy RoseBurst of StardustBusco
BusterButterButterball
ButtercupButterflyButterfly Kisses
ButtermilkButterscotchButterworth
ButtonsBuzzBuzz Lightyear
Bárta Bubák Brazílie
Brita Brauna Burgar
Blatec Broadway Black Berry
Bibi Becky Bára
Bubi Bíša Blecky
Besties Barcelona Báio
Bella Belda Birka
Bruth Bakara Belendek
Bornea Babetta

C, Č

13. července 2008 v 12:14 Jména koní
CoffeCilkaČelenka
Černá kráskaCasttanetaCammora
ČernáCasieColombina
CzankaCenturyCedreta
CytadelaColaCool Lady
Carta BlancaCenzuraCorwetta
ConvesCameliaCitát
ComencheColossCortezs
ČikiČikoCoreli
CatalinCurtainCefeus
CentaxCanderleriČardáš
ČirkášCedrikCibik
CaesarCedritCaledo
CalandoCorConcorde
CikánČetCorado
CigarCartoucheCelebes
C.B.C.C.Cable
CactusCadalacCade
CadenceCadillac JackCadre Noir
CaeserCafe LatteCaine
CajunCalamity JaneCalico
CaliméroCall MeCally
CaluaCalvinCamanchi
CambridgeCameoCammander
CamorenCampariCampino
CanadaCanadian WinnerCanal King
CancerCandlelightCandy
Candy AppleCandy KissesCandyman
Cant Deny ItCant Get EnoughCapella
CaperCapitaineCappicino
CappieCappoCappocina
CappuiccinoCappyCapriccio
CapricornCaptainCaptain Canada
CaramelCaramel SensationCaraway
CarcajouCarelessCarmel
CarmellaCarmenCarnation
CaroselCarribouCarrie
CarrotsCartierCartoon
CarumbaCarverCasanova
CascadeCaseyCash
Cash the CheckCasperCaspian
Casse NoisetteCassidyCassie
Cast No ShadowCastawayCastle Rock
CatamaranCatch The WindCaution
CavaCavierCaz
CeasarCedarCeffyl
CelandineCelebrityCeleste
CelliniCeltic CharmCeltic Jewel
Celtic RoseCeltic ShotCeltic Sun
CenturyCentury's OdysseyCéphée
CeraCeresCider
CimarronCimeronCinamon
CincinattiCincinnati's TreasureCinderella
CindersCindyCinnamon
Cinnamon ToastCippyCirrus
CiscoCisco KidCitation
CityCity GirlCJ
ClancyClassicClassic Touch
Classical DancerClassyClassy Dancer
ClearClear RedClemantine
CleoClever TrickClifford
CloeClone LassCloud
Cloud 9Cloud DancerCloud Dancing
Cloud NineClovenClover
CluelessClusterClyde
CoalCobaltCobweb
CobyCoca-ColaCoccinelle
CochiseCochise WarfeatherCocklebur
CocoCo-CoCoco
Coco LadyCoco PuffsCocoamo
CoconutCoco-RoseCode Blue
CodyColbyCole
ColinColor FieldColor Me Bad
Color Me CrazyColor Me PrettyColor Me Red
ColoradoColoring BookColors Of The Wind
ColtynColumboComanche
CometCommand PerformanceCondor
ConfettiConfetti's CowboyConfidental
CongarieConkerConquest
ConradContikiConztanza
Coocoo For CoconutsCookieCookie Dough
Cookies 'n' CreamCool DawnCool Mount
CoosaCooterCoPilot
CopperCopper GlowCopper Penny
CopperheadCopy CatCorey
CorkCornCornol
CoshyCosmic FlowerCosmo
Costal SunsetCottonCougar
CountCourageousCoureur des Bois
Court JesterCourvosierCover Girl
Cover StoryCowboyCowboy Joe
Cowboys DelightCowboy's DreamCowboy's First Choice
Cowboys Golden BlizzardCowboy's RevegeCowgirl
CoyoteCracker BarrelCracker Jack
CrackerjackCrazyCrazy Dream
Crazy PaintCreamCreme Soda
Cremmdalla CremCreola RosetteCreole
CricketCrimsonCrisp
CrispyCrissyCristabell
CrocuzulaCross RoadsCrouching Tiger
Crown RoyalCruiseCruser
CrystalCuddlesCuervo
CulverCupidCupids Cowboy
CuriosityCuriousCuriso
CurleyCurlyCurly-q
Curtain CallCusterCut The Cuteness
Cute As A ButtonCute TeeCute Wedding
Cutest lil' babyfaceCutterCyclone
CymbaCymbalCyndara
Cypress WayCyrusCzar
CarusoCefiroCamaron
Camilla Cabryl Celulóza
Cirtan Celiter Cedra
Cassio-pea Celo Coca-Cola

D

13. července 2008 v 12:14 Jména koní
Dusty Delta Dársi
Duplikát Doris Desiré
Dixie Deli Dita
Dominant Duplikace Dark
Dupal Dixie Dárek
Don Danettka Dan
Dolar Deisy Danger (Denčr)
Dale Diana Daimon
Dandy Darja Danillo
Dolly Danny Dynastie
Diego Dásni Dingo
Dermikeal Dundee Deny
Durman Dalarue Dalpot
Danken Dynastie Dalena
Dony Drops Daisy
Dashi Dermikea Delisa Dior
Deny Davida Dantes
Delarue Drak Delta
Domino Dáša Dominika
Dakota Demin Dobra
Deza Daryn Dolly
Dársé Dar Desiré
Denisa Dita Dona
Don Ata Daril Delaf
Danger Dárkem Diamon
Derel Diablo Deryl
Dakar Devil Dubira
Dancer Denin Dilona
Duel Diplom Delegace
Duna Diego Duma
Doris Deleila Darla

E

13. července 2008 v 12:13 Jména koní
Edun Elita Ený
Edgar Evita Et
Ebonit Emise Euros
Edikt Edice
Efekt Epika
Egos Edita
Eidos Elán
Epigraf Etna
Epos Eros

F

13. července 2008 v 12:13 Jména koní
Forint Fauna
Flavio Flóra
Frank Fialka
Faraon Francie
Furioso Francis
Fantom Fidorka
Faros Fregata
Finta Flamengo
Finýta Finýto
Fára Floran
Falanga
Fatyma
Fantagira
Fido
Farja
Fála
Fanta
Fontána
Fortuna

HORSES

13. července 2008 v 12:13 | *Staňule for ♥Robin*↑ Já a koně ↑
--------------------------------------------------------------------------------------STAŇULE

13. července 2008 v 12:12 | *Staňule for ♥Robin*

-------------------------------------------------------------------
Já a grafika:
-------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
Naše zvířata:
---------------------------------------------------------------------

↑ náš pes ↑

↑ naše morčátko...a králík ↑

-----------------------------------------------------------------------
OTHERS

13. července 2008 v 12:12 | *Staňule for ♥Robin*Obrázky